Tantum Verde Spray—0,15% 30 ml

Humánní léčivý přípravek

K léčbě projevů zánětu v ústní dutině a krku spojených s bolestí (jako např. afty, zánět nosohltanu, zánět sliznice dutiny ústní, zánět dásní). Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
189 Kč
219 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 8594044140591 | Zbozi: 18101931

Popis produktu

K léčbě projevů zánětu v ústní dutině a krku spojených s bolestí (jako např. afty, zánět nosohltanu, zánět sliznice dutiny ústní, zánět dásní). Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

BENZYDAMINI HYDROCHLORIDUM

Užití

Léčivou látkou přípravku je benzydamini hydrochloridum, což je látka s protizánětlivým, bolest tlumícím, mírným místně znecitlivujícím a desinfekčním účinkem. Přípravek se užívá k léčbě projevů zánětu v ústní dutině a krku spojených s bolestí (jako např. afty, zánět nosohltanu, zánět sliznice dutiny ústní, zánět dásní). Dále se užívá k podpůrné léčbě po ošetření zubů a po chirurgických zákrocích v ústní dutině a krku; v těchto indikacích se přípravek užívá na doporučení lékaře.
Přípravek Tantum Verde Spray je vzhledem k lékové formě vhodný pro dospělé, dospívající a děti od 6 let, a to jen u těch, které jsou schopny spolupráce (zadržet dech při aplikaci).
Přípravek je zvlášť vhodný pro pacienty, kteří mají problémy s kloktáním.

Dávkování

Děti od 6 do 12 let: 1- 3 vstřiky 2 - 6x denně.
Dospělí a dospívající od 12 let: 4 - 8 vstřiků 2 - 6x denně.
Aplikace se provádí po jídle, interval mezi aplikacemi je 1,5 - 3 hodiny.

Kontraindikace

Hypersenzitivita na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku.

Fakta

Před použitím si přečtěte příbalovou informaci.

Složení

Léčivá látka: Benzydamini hydrochloridum 0,15 g ve 100 ml roztoku (1 vstřik obsahuje 0.17 ml).
Pomocné látky: Glycerol 85%, ethanol 96%, sacharin, hydrogenuhličitan sodný, methylparaben, aroma máty peprné, polysorbát 20, čištěná voda.

Příbalový léták