Strepfen Pomeranč bez cukru—24 pastilek

Humánní léčivý přípravek

Strepfen Pomeranč bez cukru zmírňuje bolest a otok v krku, které provázejí zánětlivá a infekční onemocnění horních cest dýchacích bakteriálního nebo virového původu. Strepfen Pomeranč bez cukru se nepodává dětem do 12 let. Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
239 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 3751253 | Zbozi: 18138564

Popis produktu

Strepfen Pomeranč bez cukru zmírňuje bolest a otok v krku, které provázejí zánětlivá a infekční onemocnění horních cest dýchacích bakteriálního „nebo virového původu.
Strepfen Pomeranč bez cukru se nepodává dětem do 12 let. Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

FLURBIPROFENUM

Užití

Strepfen Pomeranč bez cukru obsahuje flurbiprofen, který patří do skupiny látek známých jako nesteroidní protizánětlivá léčiva (NSAID). Tyto látky pomáhají tlumit zánět (otok), bolest a snižují zvýšenou teplotu. Strepfen Pomeranč bez cukru zmírňuje bolest a otok v krku, které provázejí zánětlivá a infekční onemocnění dutiny ústní a hltanu bakteriálního nebo virového původu. Při nachlazení přináší Strepfen Pomeranč bez cukru úlevu od bolesti v krku, spojenou zvláště s bolestivým polykáním, a zklidňuje zánětlivý otok hrdla.
Strepfen Pomeranč bez cukru se také užívá jako podpůrná léčba při léčbě tonzilitid (angín) a faryngitid (zánětů hrdla).
Pastilky se rychle rozpouštějí v dutině ústní (během 5 až 10 minut) a vykazují uklidňující efekt po 2 minutách od užití pastilky, který je dán lékovou formou pastilky.
Nástup účinku, projevující se jako útlum bolesti a zmenšení otoku v krku, by se měl dostavit během 22 minut po užití pastilky a měl by přetrvávat po dobu 4 až 6 hodin.
Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Dávkování

Doporučená dávka přípravku pro dospělé a dospívající od 12 let: Obvyklá dávka je jedna pastilka každých 3 — 6 hodin podle potřeby. Neužívejte více než 5 pastilek během 24 hodin.
Pastilku nechte zvolna rozpustit v ústech, aby správně účinkovala. Nerozkousávejte ji ani nepolykejte vcelku. Během rozpouštění ji přemisťujte v ústech.
Pastilky Strepfen Pomeranč bez cukru v žádném případě nenahrazují léčbu antibiotiky.
Přetrvávají-li proto příznaky onemocnění déle než 3 dny, zhoršují-li se nebo objeví-li se nové projevy onemocnění, navštivte lékaře, aby se včas stanovila diagnóza.
Přípravek není určen pro dlouhodobou léčbu, neužívejte jej déle než 3 dny. U starších pacientů je riziko vzniku nežádoucích účinků zvýšené.

Kontraindikace

Neužívejte Strepfen Pomeranč bez cukru: - jestliže jste alergický(á) na léčivou látku nebo na kteroukoliv další složku tohoto přípravku; - jestliže jste přecitlivělý(á) na kyselinu acetylsalicylovou nebo jiné nesteroidní protizánětlivé látky (např. ibuprofen); - jestliže máte nebo jste v minulosti měli žaludeční nebo dvanáctníkový vřed, krvácení nebo perforaci (proděravení) v trávicím traktu; - jestliže se u Vás po užití kyseliny acetylsalicylové nebo jiných nesteroidních protizánětlivých látek objevila kopřivka (svrbivá vyrážka na kůži), rýma nebo potíže s dechem; - jste-li v posledních třech měsících těhotenství.

Složení

Léčivou látkou je flurbiprofenum. Jedna pastilka obsahuje 8,75 mg flurbiprofenum.
Dalšími složkami jsou makrogol 300, hydroxid draselný (E525), tekuté pomerančové aroma, (obsahuje přírodní a připravované aromatické látky, triacetin (E1518)), levomenthol, draselná sůl acesulfamu, roztok maltitolu (E965), isomalt (E953).

Příbalový léták