Panadol Extra Rapide 500mg—12 šumivých tablet

Panadol Extra Rapide 500mg—12 šumivých tablet

Humánní léčivý přípravek

Panadol Extra Rapide působí při mírné až středně silné bolesti hlavy včetně migrény, bolesti zubů a pri menstruaci a bolesti svalů, kloubů a v krku při onemocnění horních cest dýchacích. Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
83 Kč
129 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 3316982 | Zbozi: 18120571

Popis produktu

Panadol Extra Rapide působí při mírné až středně silné bolesti hlavy včetně migrény, bolesti zubů a pri menstruaci a bolesti svalů, kloubů a v krku při onemocnění horních cest dýchacích. Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

Paracetamolum
Coffeinum

Užití

Panadol Extra Rapide obsahuje kombinaci dvou léčivých látek, která je účinná proti bolesti a horečce - paracetamol a kofein.
Paracetamol zajišťuje úlevu od bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu.
Kofein zvyšuje analgetický účinek paracetamolu, zmírňuje únavu, mírně podporuje dýchání a krevní oběh u horečnatých onemocnění.
Panadol Extra Rapide je vhodný k úlevě při bolestech hlavy (včetně migrény), bolestech zubů, při bolesti v průběhu nervů (neuralgie), bolesti revmatického původu (zejména při osteoartróze) a bolestech při menstruaci. Přináší též úlevu od nepříjemných příznaků chřipky a nachlazení, jako jsou bolesti svalů, kloubů a bolest v krku a snižuje horečku.
K úlevě při bolesti kloubů provázející osteoartrózu a při neuralgii se Panadol Extra Rapide užívá pouze po poradě s lékařem.
Panadol Extra Rapide nedráždí žaludek.
Přípravek je určen pro dospělé a dospívající od 12 let.
Bez porady s lékařem neužívejte déle než 7 dnů.

Dávkování

Tabletu přípravku Panadol Extra Rapide je třeba před užitím nejprve nechat rozpustit ve sklenici vody.
Dospělí a dospívající od 15 let: 1-2 tablety Panadolu Extra Rapide rozpuštěné ve sklenici vody podle potřeby po 4-6 hodinách až 4x denně. Jedna tableta je vhodná u osob s tělesnou hmotností 34 - 60 kg, 2 tablety u osob s tělesnou hmotností nad 60 kg.
Maximální denní dávka je 8 tablet (4 g paracetamolu) během 24 hodin. Maximální jednotlivá dávka je 2 tablety. Minimální odstup mezi jednotlivými dávkami je 4 hodiny.
Dospivající ve věku 12-15 let: 1 tableta Panadolu Extra Rapide rozpuštěná ve sklenici vody nejvýše 6x denně v časovém odstupu nejméně 4-6 hodin. Maximální denní dávka je 8 tablet (4 g paracetamolu a 0,52 g kofeinu) během 24 hodin. Maximální jednotlivá dávka je 1 tableta.
Minimální odstup mezi jednotlivými dávkami je 4 hodiny.

Kontraindikace

Neužívejte Panadol Extra Rapide - při alergii na paracetamol, kofein nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku - při těžké poruše funkce jater, akutním zánětu jater.

Poznámka

Upozornění a opatření:
Přípravek Panadol Extra Rapide obsahuje paracetamol, neužívejte jej současně s jinými léky obsahujícími paracetamol.
Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater.
Během léčby tímto přípravkem nesmíte pít alkoholické nápoje.
Bez porady s lékařem neužívejte tento lék déle než 7 dnů. Nedochází-li ke zmírnění příznaků onemocnění do 3 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem.

Složení

Léčivými látkami jsou: Paracetamolum 500 mg a coffeinum 65 mg v 1 šumivé tabletě.
Pomocnými látkami jsou: Hydrogenuhličitan sodný, sorbitol (E 420), sodná sůl sacharinu, natrium-lauryl-sulfát, kyselina citronová, uhličitan sodný, povidon, dimetikon.

Příbalový léták