Ibalgin Rapidcaps 400 mg—30 měkkých tobolek

Humánní léčivý přípravek

Ibalgin Rapidcaps se používá k úlevě od bolestí hlavy, migrény, bolesti zubů, bolesti zad, menstruační bolesti, bolesti svalů, horečky a příznaků chřipky a nachlazení. Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
166 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 4593209 | Zbozi: 18146346

Popis produktu

Ibalgin Rapidcaps se používá k úlevě od bolestí hlavy, migrény, bolesti zubů, bolesti zad, menstruační bolesti, bolesti svalů, horečky a příznaků chřipky a nachlazení. Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

Ibuprofen lysinát

Užití

Léčivá látka (díky které tento lék účinkuje) je ibuprofen. Ibuprofen patří do skupiny léčivých látek známých jako nesteroidní antirevmatika (NSA). NSA přinášejí úlevu tím, že potlačí v organismu tvorbu látek, které se podílí na vzniku bolesti, otoku a zvýšené teploty. Ibalgin Rapidcaps ve formě měkkých tobolek s kapalným obsahem se v těle snadno rozkládá, léčivá látka se rychleji vstřebává do krevního oběhu a díky tomu se rychle dostane k místu bolesti. Ibalgin Rapidcaps se používá k úlevě od bolestí hlavy, migrény, bolesti zubů, bolesti zad, menstruační bolesti, bolesti svalů, horečky a příznaků chřipky a nachlazení.

Dávkování

Přípravek je určen pro dospělí a dospívající od 12 let věku (od 40 kg tělesné hmotnosti).
Používejte nejnižší účinnou dávku po co nejkratší možnou dobu nezbytnou ke zlepšení symptomů. Dodržujte interval alespoň 4 hodiny mezi dvěma dávkami a neužívejte více než 3 tablety (1200 mg ibuprofenu) během 24 hodin.

Fakta

Pro děti od 6 let věku (od 20 kg do 39 kg tělesné hmotnosti) je doporučen Ibalgin
Rapidcaps 200 mg. Maximální denní dávka ibuprofenu je 20—30 mg na kg hmotnosti rozdělených do 3 až 4 jednotlivých dávek.

Poznámka

Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.

Příbalový léták