Nurofen Pro Děti 60mg—10 čípků

Humánní léčivý přípravek

Přípravek je určen k tlumení lehkých až středně silných bolestivých stavů různého původu a ke snížení teploty. Nurofen pro děti čípky 60mg se doporučuje v případech, kdy není možné podávání léků ústy, například při zvracení. Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
100 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 3762896 | Zbozi: 18140963

Popis produktu

Přípravek je určen k tlumení lehkých až středně silných bolestivých stavů různého původu a ke snížení teploty. Nurofen pro děti čípky 60mg se doporučuje v případech, kdy není možné podávání léků ústy, například při zvracení. Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

Ibuprofenum

Užití

Ibuprofen patří do skupiny léků nazývaných nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). Tyto léčivé přípravky působí tak, že mění odpověď těla na bolest, otok a zvýšenou tělesnou teplotu.
Nurofen pro děti čípky 60 mg je určený k symptomatické léčbě: - horečky, včetně horečky po očkování; - mírné až středně silné bolesti, jako je bolest hlavy, bolest zubů, bolest uší, bolest v krku, bolesti při prořezávání zubů, pooperační bolest a bolest při zranění měkkých tkání (pohmoždění, podvrtnutí apod.) a dále bolestí a horečky provázejících nachlazení a chřipku.
U bolesti uší se přípravek užívá pouze na doporučení lékaře.

Dávkování

Nurofen pro děti čípky 60 mg se smí podávat pouze dětem starším 3 měsíců s tělesnou hmotností nejméně 6 kg. Maximální jednotlivá dávka nemá přesáhnout 10 mg/kg tělesné hmotnosti. Interval mezi jednotlivými dávkami nesmí být kratší než 6 hodin. Maximální celková denní dávka ibuprofenu je 20 - 30 mg/kg tělesné hmotnosti rozdělená do tří až čtyř jednotlivých dávek. m * 6-8kg (3-9 měsíců): 1 čípek. V případě potřeby podejte další čípek MINIMÁLNĚ po 6-8hodinách, ne více než 3 čípky během 24 hodin. * 8-12,5kg (9 měsíců až 2 roky): 1 čípek. V případě potřeby podejte další čípek po minimálně 6 hodinách, ne více než 4 čípky během 24 hodin.
Čípky jsou určeny k podání do konečníku; nutno zavádět špičkou napřed. Pro lepší podání lze čípek nejprve zahřát v dlaních.

Příbalový léták