Salus Floradix Železo+—sirup 250ml

Floradix je tekutý doplněk stravy pro zmírnění únavy a vyčerpání. Obsahuje železo v dobře biologicky dostupné organické formě. Neobsahuje alkohol, konzervační látky, barviva ani syntetické přídatné látky. Neobsahuje laktózu.

Cena vč. DPH
299 Kč
359 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 2592674 | Zbozi: 18108152

Popis produktu

Floradix je tekutý doplněk stravy pro zmírnění únavy a vyčerpání. Obsahuje železo v dobře biologicky dostupné organické formě. Neobsahuje alkohol, konzervační látky, barviva ani syntetické přídatné látky. Neobsahuje laktózu.

Účinné látky

Glukonát železnatý
Vitamín C
Vitamíny skupiny B

Užití

Floradix obsahuje železo v dobře biologicky dostupné organické formě glukonátu železnatého. Díky vysoké míře vstřebatelnosti železa obsaženého ve Floradixu je jen velmi malá část neabsorbovaného železa vyloučena zažívacím traktem. Snižuje se tak riziko případných nežádoucích účinků jako je žaludeční nevolnost a zácpa, které jsou častější při příjmu elementárního železa
Floradix obsahuje železo a látky, které podporují jeho vstřebávání. Jsou jimi vitamíny B1,
B2, B6, B12 a C a výtažky z bylin a ovocných šťáv, výtažek z pšeničných klíčků, kvasnic a růže šípkové. Pro vstřebávání železa je důležité kyselé prostředí trávicího traktu.
Floradix je unikátní tekutý doplněk stravy, jehož tradiční receptura mu umožňuje být optimálním zdrojem železa bez rizika ukládání nadbytku. Floradix je vhodný pro ženy v období menstruace a pro těhotné a kojící ženy. Je vhodný pro děti v období růstu, pro dospívající, pro starší lidi a rekonvalescenty. Pro vegetariány, kteří odmítají maso jako zdrojem této nepostradatelné látky.

Dávkování

Dospělí a děti od 12 let: 2x denně 10 ml, děti 6 — 11 let: 1x denně 10 ml, děti 3 — 6 let: 1x denně 5 ml. Přípravek užívejte cca 30 minut před snídaní a před večeří. Časový odstup 30 minut od jídla je důležitý z hlediska vstřebatelnosti železa, protože některé složky (např. káva nebo čaj) mohou zabraňovat vstřebávání železa.

Příznaky

Únava, vyčerpání

Kontraindikace

Nejsou známy

Vedlejší příznaky

Nejsou známy

Fakta

Floradix obsahuje železo v dobře biologicky dostupné organické formě, jeho zdrojem je glukonát železnatý. Floradix pomáhá zajistit rovnováhu železa a vitamínů B1, B2, B6,
B12 a vitamínu C. Zelezo přispívá k tvorbě červených krvinek a hemoglobinu. Tento proces je podporován dostatkem obsažených vitamínů B2, B6 a B12. Vitamín C usnadňuje vstřebávání železa. Tekutá forma přípravku umožňuje jejich snadnější a rychlejší vstřebávání v zažívacím traktu na rozdíl od přípravků v pevné formě. Floradix neobsahuje alkohol, konzervační látky, barviva ani syntetické přídatné látky. Neobsahuje laktózu.

Složení

Vodné extrakty (54%) z: kořene mrkve (Daucus carota), listu kopřivy (Urtica dioica), listu špenátu (Spinacia oleracea), kořene pýru plazivého (Agropyron repens), plodu fenyklu (Foeniculum vulgare), mořské hnědé řasy (Macrocystis pyrifera), květu ibišku (Hibiscus sabdariffa). Koncentráty ovocných džusů (29,4%) z: hrušky (Pyrus communis), hroznového vína (Vitis vinifera), černého rybízu (Ribes nigrum), voda, ostružiny (Rubus fruticosus), višně (Prunus cerasus), pomeranče (Citrus sinensis), řepy (Beta vulgaris), citronu, svatojánského chleba, jablka. Vodný extrakt z kvasnic (Saccharomyces cerevisiae), Med, Extrakt růže šípkové (Rosa canina) obsahuje 4% vitaminu C, Železo II (glukonát železnatý), Extrakt z pšeničných klíčků (Triticum aestivum), Vitamín C (kyselina askorbová),
Přírodní aroma, Vitamín B1 (thiamin hydrochlorid), Vitamín B2 (riboflavin fosfát sodná sůl), Vitamín B6 (pyridoxin hydrochlorid), Vitamín B12 (kyanokobalamin).
Údaje o firmě
Tradice německé značky Salus začíná v roce 1916, kdy Dr. Otto Greither založil firmu
SALUS Haus. Společnost od počátku svého vzniku respektuje partnerství člověka a přírody. Dnes pokračuje tato tradice ruku v ruce s moderními technologiemi. Společnost si díky vysokému standardu kvality výrobků prospěšných pro zdraví a kondici člověka získala vynikající pověst po celém světě.

Příbalový léták