Panadol Baby 125mg—10 čípků

Humánní léčivý přípravek

Panadol Baby je určen ke snížení horečky provázející chřipku a nachlazení, stejně jako infekční onemocnění dětského věku. Je též vhodný k tlumení bolesti provázející prořezávání zubů, bolesti zubů, bolesti v krku při chřipce a nachlazení a bolesti hlavy. Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
99 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 3299246 | Zbozi: 18140935

Popis produktu

Panadol Baby je určen ke snížení horečky provázející chřipku a nachlazení, stejně jako infekční onemocnění dětského věku. Je též vhodný k tlumení bolesti provázející prořezávání zubů, bolesti zubů, bolesti v krku při chřipce a nachlazení a bolesti hlavy.
Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

Paracetamolum

Užití

Přípravek Panadol Baby čípky je určen ke snížení horečky provázející chřipku a nachlazení, stejně jako infekční onemocnění dětského věku (např. plané neštovice, černý kašel, spalničky a příušnice) a očkování.
Přípravek Panadol Baby čípky je též vhodný k tlumení bolesti provázející prořezávání zubů, bolesti zubů, bolesti v krku při chřipce a nachlazení a bolesti hlavy.

Dávkování

Přípravek je určen pro použití u dětí s tělesnou hmotností 9 kg a vyšší. Jednotlivá dávka je 10 — 15 mg/kg. Celková denní dávka nesmí přesáhnout 60 mg/kg tělesné hmotnosti.
Děti s tělesnou hmotností 9 — 14 kg dostávají 1 čípek. Děti s hmotností 15 — 20 kg 2 čípky. Jednotlivé dávky se mohou opakovat dle potřeby, nejlépe každých 6 hodin.
Minimální interval mezi dvěma dávkami jsou 4 hodiny. Doporučené dávkování se nemá překračovat. Nepodávají se více než 4 dávky během 24 hodin. Vždy je nutné užívat nejnižší účinnou dávku po nejkratší dobu nutnou ke zlepšení příznaků. Dávka se nemá překračovat. Způsob podání: Přípravek je určen pouze k podání per rectum.

Kontraindikace

Nepoužívejte přípravek Panadol Baby čípky: - jestliže je Vaše dítě alergické na paracetamol nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku; - při těžkém onemocnění jater (včetně akutní žloutenky ); - při krvácení z konečníku; - při zánětu tlustého střeva (proktokolitida).
Panadol Baby se nesmí podávat současně s jinými léky, které poškozují činnost jater.

Složení

Léčivou látkou je paracetamolum 125 mg v jednom čípku; pomocnou látkou je ztužený tuk.

Příbalový léták