Otrivin Rhinostop 0,5mg/ml + 0,6mg/ml—nosní sprej 10ml + Pumpa

Humánní léčivý přípravek

Otrivin Rhinostop bojuje se 4 příznaky rýmy: ucpaným nosem, otokem nosní sliznice, tlakem v dutinách, tekoucí rýmou. Otrivin Rhinostop - 4 v 1!. Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
189 Kč
243 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 3373926 | Zbozi: 18107277

Popis produktu

Otrivin Rhinostop bojuje se 4 příznaky rýmy: ucpaným nosem, otokem nosní sliznice, tlakem v dutinách, tekoucí rýmou. Otrivin Rhinostop - 4 v 1!. Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

XYLOMETAZOLINI HYDROCHLORIDUM
IPRATROPII BROMIDUM

Užití

Přípravek Otrivin Rhinostop je určen k léčbě ucpaného nosu a tekoucí rýmy (rinorea) při běžném nachlazení.

Způsob podání

Jakmile se pumpička naplní, obvykle vydrží naplněná po celé obvyklé denní období léčby. V případě, že sprej není vystřikován po celou dobu stlačení nebo pokud nebyl přípravek používán po dobu delší než 6 dní, musí být pumpička znovu naplněna 4 stlačeními, tak jako na počátku.

Dávkování

Dospělí - 1 vstřik do každé nosní dírky 1 až 3 krát denně. Mezi dvěma dávkami má uplynout aspoň 6 hodin. Nepřekračujte denní dávku 3 vstřiky do každé nosní dírky. Délka léčby nemá přesáhnout 7 dní. Pokud se příznaky zmírní, doporučuje se ukončit léčbu ještě před uplynutím maximální doby léčby 7 dní, aby se minimalizovalo riziko nežádoucích účinků. Pediatrická populace - Jelikož není k dispozici dostatečná dokumentace, používání přípravku Otrivin Rhinostop u dětí a dospívajících do 18 let věku se nedoporučuje. Starší pacienti - Existuje pouze málo zkušeností s používáním přípravku u pacientů starších 70 let.

Kontraindikace

Jelikož není k dispozici dostatečná dokumentace, nesmí se přípravek Otrivin Rhinostop používat u dětí do 18 let věku. - Hypersensitivita na léčivé látky nebo na kteroukoli pomocnou látku přípravku. - Známá hypersensitivita na atropin nebo podobné látky, např. hyoscyamin a skopolamin. - Po chirurgické operaci, kde byla penetrována dura mater, např. transfenoidální hypofysektomie nebo jiné transnasální operace. - Pacienti s glaukomem. Pacienti s rhinitis sicca.

Složení

1 ml obsahuje xylometazolini hydrochloridum 0,5 mg a ipratropii bromidum 0,6 mg. 1 vstřik (přibližně 140 mikrolitrů) obsahuje 70 mikrogramů xylometazolin-hydrochloridu a 84 mikrogramů ipratropium-bromidu. Pomocné látky: dihydrát dinatrium-edetátu, glycerol 85 %, kyselina chlorovodíková (k úpravě pH), hydroxid sodný (k úpravě pH), čištěná voda.

Příbalový léták