Nasivine Sensitive 0,05 %—nosní sprej 10 ml

Humánní léčivý přípravek

Nasivin Sensitive 0,05% sprej s odměřeným dávkováním je lék určený pro dospělé a děti od 6 let pro podání do nosu. Vyvolává snížení překrvení sliznic. Kromě toho byly u léčivé látky prokázány protivirové, imunomodulační, protizánětlivé účinky. Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
142 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 2738640 | Zbozi: 18109706

Popis produktu

Nasivin Sensitive 0,05% sprej s odměřeným dávkováním je lék určený pro dospělé a děti od 6 let pro podání do nosu. Vyvolává snížení překrvení sliznic. Kromě toho byly u léčivé látky prokázány protivirové, imunomodulační, protizánětlivé účinky. Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

Oxymetazolini hydrochloridum 0,05 %

Užití

Nasivin Sensitive 0,05% sprej s odměřeným dávkováním pro dospělé a děti ve věku od 6 let je dostupný také bez lékařského předpisu. Přesto však přípravek Nasivin Sensitive 0,05% sprej s odměřeným dávkováním musíte používat pečlivě podle návodu, aby Vám co nejvíce prospěl.Nasivin Sensitive 0,05% sprej s odměřeným dávkováním je lék určený pro © podání © do nosu — (rhinologikum) © a | obsahuje © alfa-sympatomimetikum oxymetazolin.Oxymetazolin má vasokonstrikční vlastnosti (v místě svého účinku způsobuje stažení cév), pomocí kterých vyvolává dekongesci (snížení překrvení) sliznic.
Snižuje otok sliznic, následně usnadňuje dýchání nosem a zlepšuje uvolnění hlenů.
Kromě toho byly u léčivé látky prokázány protivirové, imunomodulační, protizánětlivé a antioxidační účinky.Nasivin Sensitive 0,05% sprej s odměřeným dávkováním se používá při akutní rýmě (rinitida), senné, alergické a neinfekční vasomotorické rýmě, která se projevuje záchvaty řídké sekrece z nosu. Dále pro posílení odtoku sekretu z vedlejších nosních dutin. Po poradě s lékařem se rovněž používá při zánětu sluchové (Eustachovy) trubice související s rýmou a pro diagnostickou dekongesci sliznic.Nasivin Sensitive 0,05% sprej s odměřeným dávkováním je určen pro dospělé a děti od 6 let věku.

Dávkování

Pokud Váš lékař nedoporučí jinak, aplikuje se jedno vstříknutí roztoku do každé nosní dírky 2 až 3krát denně. Jednotlivá dávka uvedená pro přípravek Nasivin Sensitive 0,05% sprej s odměřeným dávkováním nesmí být podávána více než 3krát denně. Nepoužívejte vyšší než doporučené dávkování.

Kontraindikace

Nepoužívejte přípravek Nasivin Sensitive 0,05% sprej s odměřeným dávkováním- pokud máte určitou formu chronické rýmy, např. suchý zánět nosní sliznice (rhinitis sicca),- pokud jste alergický/á (přecitlivělý/á) na oxymetazolin hydrochlorid nebo na jakoukoli složku přípravku,- pro děti mladší šesti let. Pro tyto věkové skupiny jsou dostupné přípravky s nižší koncentrací účinné látky.

Příbalový léták