Regulax pikosulfát kapky—7,23mg/ml kapky 50ml

Humánní léčivý přípravek

Přípravek je určen pro dospělé a děti od 4 let ke krátkodobému léčení zácpy a při stavech vyžadujících snadnou defekaci. Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
179 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 4030031895708 | Zbozi: 18132800

Popis produktu

Přípravek je určen pro dospělé a děti od 4 let ke krátkodobému léčení zácpy a při stavech vyžadujících snadnou defekaci. Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

Natrii picosulfas monohydricus

Užití

Přípravek je určen pro dospělé a děti od 4 let ke krátkodobému léčení zácpy a při stavech vyžadujících snadnou defekaci.

Dávkování

Jednorázově, zpravidla:
Dospělí a děti od 12 let: 14 — 27 kapek.
Děti od 4 let: 7 — 14 kapek.
Lék je určen pro krátkodobé užívání, nejvhodnější je užítí večer před spaním, aby k vyprázdnění došlo v ranních hodinách.
Učinek se dostaví zpravidla po 10 — 12 hodinách.

Příznaky

Zácpa.

Kontraindikace

Regulax pikosulfát nesmí být užíván při známé přecitlivělosti na léčivou látku natrium picosulfat, na triarylmethan a nebo na další složky přípravku.
Nesmí být užíván při těžké dehydrataci, při zácpě spojené s jinými potížemi, jako jsou bolesti břicha, zvracení, horečka, neprůchodnost střev, akutní infekce v dutině břišní či nadýmání bez odchodu plynů atd.
Přípravek nesmí být podáván dětem mladším 4 let.

Vedlejší příznaky

Vzácně (u 1 nebo několika z 10.000 pacientů) vznikají při krátkodobém užívání lehké bolesti břicha nebo zvýšená četnost stolice.
Velmi vzácně (u 1 nebo několika z 10.000 pacientů) může dojít k projevům přecitlivělosti.
Velmi často (u více než 1 z 10 pacientů) dochází při dlouhodobém užívání nebo vysokých dávkách ke zvýšeným ztrátám vody, draslíku a ostatních solí, což může znamenat elektrolytický rozvrat, narušení funkce srdce, vzniku svalové slabosti, a to zvláště při současném používání diuretik a kortikosteroidů.
Delší užívání přípravku Regulax pikosulfát kapky vede ke zpomalení funkce střev.

Fakta

Přípravek mohou užívat diabetici. Při dlouhotrvající zácpě je potřeba užívání přerušit a zjistit příčinu tohoto stavu. Rovněž podávání přípravku po delší dobu se nedoporučuje vzhledem k pravděpodobnému vzniku elektrolytické disharmonie a možnosti vzniku oblenění střeva a tím obnovení zácpy. Celkovou dobu užívání je třeba stanovovat individuálně.

Interakce

pikosulfát kapky. Přípravek Regulax pikosulfát kapky by mohl způsobit zvýšené vylučování draslíku stolicí. Jestliže jsou současně užívány jiné léky způsobující ztrátu draslíku, například určitá diuretika a kortikosteroidy, může dojít k nedostatku draslíku s poruchami srdeční činnosti a svalovou ochablostí.
Může být zvýšena citlivost na určitá léčiva (srdeční glykosidy).
Při chronické zácpě je nutno klinicky předem objasnit její původ.

Těhotenství a kojení

Při předepisování těhotným ženám nutno postupovat opatrně.
Obdobně je třeba postupovat i při rozhodování o použití přípravku v období laktace, protože adekvátní údaje o podávání léčivé látky kojícím ženám nejsou k dispozici.

Složení

1 ml (= 20 kapek) obsahuje: 7,5 mg natrii picosulfas monohydricum (ekv. 7,23 mg natrii picosulfas).
Pomocné látky: sorbitol 70% nekrystalizující, propylenglykol, čištěná voda.
Údaje o firmě ,
DRŽITEL ROZHODNUTÍ O REGISTRACI
Krewel Meuselbach GmbH
Krewelstrasse 2
D-53783 Eitorf
Německo

Příbalový léták