Pyridoxin Léčiva 20mg—20 tablet

Humánní léčivý přípravek

Přípravek se používá na doporučení lékaře u dospělých, mladistvých i dětí při prevenci a léčení stavů spojených s nedostatkem vitaminu B6. Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
145 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 8594739043633 | Zbozi: 18101698

Popis produktu

Přípravek se používá na doporučení lékaře u dospělých, mladistvých i dětí při prevenci a léčení stavů spojených s nedostatkem vitaminu B6. Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

Pyridoxini hydrochloridum

Užití

Pyridoxin (vitamin B6) patří mezi vitaminy rozpustné ve vodě. Pyridoxin hraje významnou úlohu v činnosti různých enzymů, které jsou nezbytné pro rozklad a zužitkování bílkovin, cukrů a tuků z potravy a pro přeměnu zásobních cukrů v játrech a svalech na energii, pro normální funkci centrálního nervového systému a kůže. Vitamin B6 je důležitý pro tvorbu červených krvinek a protilátek.

Dávkování

Dospělí obvykle užívají jako doplněk léčby 1/2-1 tabletu denně.

Příznaky

Projeví se slabostí, předrážděností, kožními chorobami, zán. dutiny ústní a jazyka a popraskáním rtů. Mohou vzniknout změny v červ. krevním obraze.

Kontraindikace

Pyridoxin Léčiva se neužívá při přecitlivělosti na některou složku přípravku.

Vedlejší příznaky

Jen zcela ojediněle se při použití vyšších dávek může dočasně objevit pálení žáhy či nevolnost.

Fakta

Dlouhodobé užívání vysokých denních dávek pyridoxinu může poškodit nervový systém, což se projeví nervovou nevyrovnaností, brněním a neobratností končetin. Dodržujte proto přesně dávkování, které Vám doporučil lékař. Bez porady s lékařem neužívejte současně další přípravky obsahující vitaminy. Při akutním předávkování nebo náhodném požití více tablet i malým dítětem se přebytečné množství vitaminu B6 vyloučí ledvinami.

Poznámka

Potřebná denní dávka vitaminu B6 je závislá na věku a na příjmu bílkovin ve stravě a u dospělých činí asi 2,2 mg denně.

Příbalový léták