Isla Mint bylinné pastilky—30 tablet

Zdravotnický prostředek

Pastilky s přírodní účinnou látkou (výtažek z islandského lišejníku) pomáhají při chrapotu, škrábání a pálení v krku. Vhodné pro děti od 4 let.

Cena vč. DPH
234 Kč
Dostupnost
skladem

PDK: 4104480463044 | Zbozi: 18123344

Popis produktu

Pastilky s přírodní účinnou látkou (výtažek z islandského lišejníku) pomáhají při chrapotu, škrábání a pálení v krku. Vhodné pro děti od 4 let.

Účinné látky

Vodní extrakt z islandského lišejníku

Užití

Látky obsažené v přípravku IslaBmint pokrývají jako hojivý balzám sliznici v krku a hltanu. Podrážděná sliznice je tak chráněna před dalšími útoky a může se, díky blahodárnému účinku účinných látek, rychleji zotavit, především při obtížích v krku způsobených: - Chrapotem a škrábáním/pálením v krku, - působením suchého vzduchu (vytápění/klimatizace), - suchostí v ústech, - omezeným dýcháním nosem.

Dávkování

Dospělí a děti od 4 let: 1- 2 pastilky dle potřeby několikrát za dem nechat zvolna rozpustit v ústech.
U dětí byste se měli ujistit, že jsou již schopné kontrolovaně cucat.

Prevence

Kontraindikace

Nesmí se užívat při alergii na některou z obsažených látek.
Pokud je Vám známo, že trpíte nesnášenlivosti vůči určitým cukrům, užívejte přípravek po konzultaci s lékařem. Při fenylketonurii (dědičné metabolické onemocnění) je nutno vzít v úvahu, že pastilky obsahují umělé sladidlo aspartam.

Vedlejší příznaky

Velmi zřídka kdy se může po užití přípravku vyskytnout (v důsledku obsahu sorbitolu) projímavý účinek.
V ojedinělých případech může dojít k alergické reakci.

Fakta

Islandský lišejník je již od 17. století známý jako lidový léčivý prostředek, nazývaný plicní nebo horečkový lišejník. Tato rostlina je domovem jak v nížinách, tak ve středních i vysokých horách střední, východní i severní Evropy, stejně jako v Severní Americe.
Roste na tenkých vrstvách půdy, chudých na živiny. Islandský lišejník je asi 10 cm vysoký, keřovitě větvený se zkadeřenými, živými „ístky“. Na vrchní straně je hnědý až olivově zelený, na spodní skvrnitě šedobílý.

Složení

1 pastilka obsahuje 80 mg vodného extraktu z islandského lišejníku (0,4 - 0,8 : 1). 1 pastilka obsahuje 392 mg sorbitolu (náhradní sladidlo) = 0,031 BE (chlebové jednotky).
Další látky: Akácie, sorbitol, lehký tekutý parafín, aspartam, chlorofyl-měďnatý komplex (barvivo E 141), peprmintový olej, purifikovaná voda.

Příbalový léták