Gaviscon Liquid Peppermint—300 ml

Humánní léčivý přípravek

Gaviscon liquid peppermint zmírňuje pálení žáhy, nepříjemné pocity v horní části žaludku nebo za prsní kostí, a poruchy trávení, které jsou způsobeny návratem žaludečních šťáv do jícnu, brániční kýlou, zánětem jícnu apod. Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
239 Kč
Dostupnost
nedostupné

PDK: 3748150 | Zbozi: 18131171

Popis produktu

Gaviscon liguid peppermint zmírňuje pálení žáhy, nepříjemné pocity v horní části žaludku nebo za prsní kostí, a poruchy trávení, které jsou způsobeny návratem žaludečních šťáv do jícnu, brániční kýlou, zánětem jícnu apod. Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

Natrii alginas
Natrii hydrogencarbonas

Užití

Gaviscon liguid peppermint zmírňuje pálení žáhy, nepříjemné pocity v horní části žaludku nebo za prsní kostí, a poruchy trávení, které jsou způsobeny návratem žaludečních šťáv do jícnu, brániční kýlou, zánětem jícnu apod.Po požití reaguje s žaludeční kyselinou a vytvoří gelovou ochrannou vrstvu, která plave na povrchu obsahu žaludku. Tato vrstva brání návratu žaludečních šťáv do jícnu. K úlevě dochází tím, že gelová vrstva udržuje kyselý obsah žaludku mimo výstelku jícnu, která, narozdíl od sliznice žaludku, je na něj citlivá.Přípravek působí rychle a dlouhodobě. Účinek trvá nejméně 2,5 hodiny. Vytvořený gel opouští žaludek až po úplném vyprázdnění. V alkalickém prostředí dvanáctníku se rozpouští a nestráven je vylučován stolici.

Dávkování

Pokud lékař neurčí jinak, jsou obvyklé dávky:
Dospělí a děti od 12 let: 10 - 20 ml (2 - 4 lžičky) po jídle a před spaním.
Děti 6-12 let: 5 -10ml (1 - 2 lžičky) po jídle a před spaním.
Děti do 6 let na doporučení lékaře: 5 -10 ml (1- 2 lžičky) po jídle a před spaním.
Dávku Gaviscon liguid peppermint lze zředit stejným množstvím vody (ne větším).
Před požitím dobře promíchejte.

Kontraindikace

Hypersensitivita na léčivé látky nebo na kteroukoli pomocnou látku.

Příbalový léták