Vincentka nosní sprej STANDARD hypotonický—25 ml

Vincentka nosní sprej STANDARD hypotonický—25 ml

Hypotonický nosní sprej určený pro hygienu nosních dutin a prevenci onemocnění nosohltanu, který obsahuje minerální vodu z přírodního léčivého zdroje Vincentka.

Cena vč. DPH
95 Kč
109 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 4611175 | Zbozi: 18141204

Popis produktu

Hypotonický nosní sprej určený pro hygienu nosních dutin a prevenci onemocnění nosohltanu, který obsahuje minerální vodu z přírodního léčivého zdroje Vincentka.

Účinné látky

Minerální voda

Užití

Hypotonický nosní sprej pro prevenci onemocnění nosní sliznice a hygienu nosních dutin.
Chrání proti nachlazení, chřipce a alergické rýmě.
Posiluje obranyschopnost.
Zvlhčuje a čistí nosní sliznici.
Odstraňuje hleny.
Je vhodný během těhotenství a kojení.
Není návykový.
Pomáhá udržovat fyziologickou čistící schopnost nosní sliznice (funkci řasinkového epitelu), umožňuje optimální fungování tzv. slizniční imunity jako primární obrany před infekcí.
Používá se pro zvlhčení sliznice celé nosní dutiny a nosohltanu především při pobytu v prostředí s nízkou relativní vlhkostí vzduchu, v prostorách vytápěných ústředním topením a prostředí znečištěném zejména prachovými částicemi.
Celkovým složením hypotonické kyselky s obsahem jodidů příznivě ovlivňuje obranyschopnost ve smyslu prevence chronických bakteriálních infekcí horních cest dýchacích, chronické rhinitidy, sinusitidy a chronické polypózní nasopharyngitidy. U dětí preventivně působí proti rozvoji recidivující tracheobronchitidy a rhinitidy.
Aplikace přípravku je vhodná i při stavech po operacích nosních mandlí.
Doporučuje se též proti vzniku suchých zánětů nosní sliznice a k prevenci jejích recidiv.
Je bezpečný při dlouhodobém použití a není návykový.

Dávkování

1- 2 vstřiky do každé nosní dírky tak často, jak je třeba (denní dávka není omezena). 1 vstřik = 0,1ml.

Příznaky

Nachlazení, rýma, infekce, chřipka.

Prevence

Pomáhá udržovat fyziologickou čistící schopnost nosní sliznice (funkci řasinkového epitelu), umožňuje optimální fungování tzv. slizniční imunity jako primární obrany před infekcí. Používá se pro zvlhčení sliznice celé nosní dutiny a nosohltanu především při pobytu v prostředí s nízkou relativní vlhkostí vzduchu, v prostorách vytápěných ústředním topením a prostředí znečištěném zejména prachovými částicemi.

Poznámka

Vysoký obsah minerálních solí v nosním spreji může způsobit usazování krystalků solí na dně lékovky, které však nesnižují kvalitu obsahu. Tyto krystalky mohou způsobit ucpání mechanismu rozprašovače (aplikátoru). V tomto případě © doporučujeme odšroubovat aplikátor ze skleničky a ponořit sací hadičku do sklenice s teplou vodou.
Aplikátor několikrát stlačte, tak aby došlo k nasání vody a pročištění aplikátoru.

Složení

Minerální voda z přírodního léčivého zdroje, velmi silně mineralizovaná, jódová, uhličitá, hydrogenuhličitano-chlorido-sodného typu, se zvýšeným obsahem fluoridů a kyseliny borité, studená, hypotonická, odželezněná.
Údaje o firmě
Akciová společnost LÉČIVÉ VODY a.s. se sídlem v Luhačovicích byla založena v závěru roku 1997 za účelem koupě a obnovení provozu plnírny Vincentky v
Luhačovicích, který byl v r. 1996 v důsledku nepříliš úspěšné první vlny privatizace ukončen. Od 1.4.2008 se společnost LÉČIVÉ VODY a.s. přejmenovala na VINCENTKA a.s.
Po téměř 2 letém přerušení provozu plnírny se podařilo v lednu 1998 plnění léčivé minerální vody Vincentka obnovit a navázat tak na více než stoletou historii, která započala výstavbou první plnírny přímo u pramene Vincentky v r. 1851.
Společnost trvale investuje do modernizace provozu i rozšíření kapacit zejména pro výrobu nových doplňkových výrobků řady Vincentka, které využívají vzácného chemického složení, mineralizace i léčivých účinků Vincentky. Narůstající poptávka po všech výrobcích společnosti VINCENTKA a.s. potvrzuje vracející se důvěru zákazníků z tuzemska i ze zahraničí k přírodním produktům.
Wwww.vincentka.cz

Příbalový léták