DiaChrom sypký nízkokalorické sladidlo—200 g

Nízkokalorické stolní sladidlo na bázi aspartamu v sypké formě, obohacené aktivním trojmocným chrómem, který přispívá k udržení normální normální hladiny glukózy v krvi a k normálnímu metabolismu makroživin.

Cena vč. DPH
90 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 8594029930247 | Zbozi: 18100583

Popis produktu

Nízkokalorické stolní sladidlo na bázi aspartamu v sypké formě, obohacené aktivním trojmocným chrómem, který přispívá k udržení normální normální hladiny glukózy v krvi a k normálnímu metabolismu makroživin.

Užití

Nízkokalorické sypké stolní sladidlo na bázi aspartamu obohacené aktivním trojmocným chrómem, který přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi a k normálnímu metabolismu makroživin.
DiaChrom spojuje příjemné s užitečným. Nejen že si osladíte téměř bez kalorií, ale současně dostanete do těla i glukózotoleranční faktor, jehož účinnou složkou je trojmocný chróm, který aktivuje mechanismy vedoucí k zachování normální hladiny glukózy v krvi (min 6 mikrogramů chrómu za den tj. 6,6 g sladidla). Sladidlo má vynikající chuť velmi podobnou cukru a bez nepříjemných pachutí. Je určeno nejen pro diabetiky, ale i pro všechny osoby, které z jakýchkoliv důvodů omezují příjem cukru v potravě a chtějí sladit zdravě.
Dodáván v tabletové formě určené ke slazení kávy, čaje a dalších nápojů a ve formě práškové určené pro pečení cukroví, dortů, buchet, přípravu krémů, pudinků a ke slazení ovoce a salátů.

Dávkování

* Sypká forma je 3x sladší než cukr, ale má o 70 % méně kalorií. Dávkování se přizpůsobuje podle příslušných receptů. 1 kávová lžička (2,5 g) osladí jako 7,5 g cukru a má 42,5 kJ/10 kcal, tuky g, nasycené mastné kyseliny g, sacharidy 2,45 g, z toho cukry (laktóza) 0,025 g, bílkoviny 0,05 g, sůl g.
Při přípravě pokrmů obsahujících prášek do pečiva nebo jedlou sodu se za současného působení vyšších teplot snižuje účinek sladivosti. Vyzkoušené recepty naleznete na www.diachrom.cz

Příznaky

Nadváha, zvýšený krevní cukr.

Prevence

Nadváhy, diabetu.

Kontraindikace

DiaChrom sypký obsahuje alergenní složku pocházející z mléka (laktóza). Nevhodné pro osoby s nesnášenlivostí laktózy. Obsahuje zdroj fenylalaninu. Nevhodné pro nemocné fenylketonurií. Dětem podávat po dohodě s lékařem.

Vedlejší příznaky

Nejsou známy.

Fakta

"Z toxikologického hlediska byl aspartam zhodnocen komisí JECFA/FAO/WHO jako sladidlo zdravotně nezávadné a tato komise také stanovila akceptovatelnou denní dávku (tzv. ADI) poměrně vysoko na 40 mg aspartamu na 1 kg tělesné hmotnosti denně. To znamená, že člověk o hmotnosti 80 kg může denně bez rizika zkonzumovat 3 200 mg aspartamu (tj. 160 g DiaChrom sypký), což by v přepočtu na cukr odpovídalo 640 g cukru. Je prakticky vyloučené, aby byl člověk schopen denně zkonzumovat takovéto množství sladkostí a slazených nápojů.

Poznámka

Agrobac zajišťuje:
Výroba sladidel (DiaChrom ©). Výroba doplňků stravy.
Zakázková výroba tablet, koncentrátů a premixů. Laboratorní servis (mikrobiologické analýzy, stanovování aminokyselin, prvků, vitamínů a dalších látek metodami AAS,
HPLC, izotachoforéza, elektroforéza, spektroskopie, polarografie ... )

Složení

Obsah chrómu: 91 ug/ 100 g sladidla DiaChrom sypký.
Referenční hodnota příjmu chrómu je 40 ug tj. 44 g sladidla. maximální denní dávka chrómu je 200 ug tj. 220 g sladidla.
Údaje o firmě www.diachrom.cz

Příbalový léták