Rosalgin prášek pro poševní roztok—10 sáčků

Humánní léčivý přípravek

Rosalgin jsou granule pro vaginální roztok. Používá se k výplachům pochvy a oplachům zevních rodidel při zánětlivých onemocněních ženského pohlavního ústrojí. Léčivá látka benzydamin-hydrochlorid patří mezi nesteroidní protizánětlivé látky. Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
289 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 1882837 | Zbozi: 18102777

Popis produktu

Rosalgin jsou granule pro vaginální roztok. Používá se k výplachům pochvy a oplachům zevních rodidel při zánětlivých onemocněních ženského pohlavního ústrojí. Léčivá látka benzydamin-hydrochlorid patří mezi nesteroidní protizánětlivé látky. Čtěte podrobně příbalový leták.

Užití

Rosalgin je určen k léčbě zánětlivých projevů v oblasti pochvy, děložního hrdla a zevní části ženského pohlavního ústrojí, které jsou mikrobiálního původu, nebo chemického či fyzikálního původu, tj. vznikly např. po chemoterapii nebo radioterapii (léčbě ozařováním).
Mezi nejčastější projevy těchto zánětlivých onemocnění obvykle patří svědění, pálení, zarudnutí, zduření (otok) a bolestivost v oblasti pochvy a zevních rodidel, může být přítomen i výtok z pochvy (bělavý, hrudkovitý, bez zápachu).

Dávkování

K léčbě zánětů pochvy či zevních rodidel roztok používejte jednou nebo dvakrát denně, pokud lékař nedoporučí jinak.
Obsah jednoho sáčku přípravku rozpusťte v půl litru pitné vody pro výplach pochvy nebo v jednom litru pitné vody pro oplach zevních rodidel. Roztok lze použít nejpozději do 24 hodin od doby jeho přípravy.
Vaginální roztok se při výplachu aplikuje pomocí Rosalgin irigátoru pro gynekologické použití (irigátor není součástí balení).

Fakta

Před použitím si přečtěte příbalovou informaci.

Složení

Léčivá látka: benzydamini hydrochloridum. Jeden sáček obsahuje benzydaminí hydrochloridum 500 mg.
Pomocné látky: cetrimonium-tosylát, povidon a chlorid sodný.

Příbalový léták