MeteoSpasmyl 60mg/300mg—20 měkkých tobolek

Humánní léčivý přípravek

Meteospasmyl je kombinovaný přípravek obsahující alverin citrát, látku tlumící bolestivé stahy střeva a simetikon, který působí proti nadýmání a plynatosti. Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
154 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 3760001040197 | Zbozi: 18120169

Popis produktu

Meteospasmyl je kombinovaný přípravek obsahující alverin citrát, látku tlumící bolestivé stahy střeva a simetikon, který působí proti nadýmání a plynatosti. Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

Alverin citrát
Simetikon

Užití

Meteospasmyl se užívá k léčbě příznaků funkčních střevních poruch, zejména dráždivého tračníku, onemocnění, které se projevuje bolestmi břicha až bolestivými křečemi, nadýmáním, střevní plynatostí, případně nutkavým průjmem střídajícím se se zácpou. Meteospasmyl je vhodný pro léčbu dospělých osob. Léčivá látka alverin citrát postupně zmírňuje napětí stěny střevní, tlumí bolestivé stahy střeva, simetikon vytváří ochranný vilm na střevní sliznici, působí proti nadýmání a plynatosti.

Dávkování

1 tobolku 2- 3 krát denně. Tobolky se užívají na začátku jídla, polykají se nerozkousané a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny. Meteospasmyl se obvykle užívá po dobu 3 4 týdnů

Kontraindikace

Meteospasmyl se nesmí užívat při přecitlivělosti na alverin-citrát či další složky přípravku, při stavech spojených s neprůchodností střeva, v období těhotenství, po dobu kojení a nesmí být podáván dětem a mladistvým do 18 let.

Vedlejší příznaky

Meteospasmyl je většinou velmi dobře snášen, nežádoucí účinky jsou vzácné a přechodné. V průběhu léčby se může objevit bolest hlavy, sucho v ústech, nevolnost, slabost, závratě, pokles krevního tlaku, kopřivka, ojediněle s otokem hrtanu, a šok.
Vzácně byly hlášeny případy změn na játrech, které se upravily po přerušení léčby.

Složení

Léčivé látky: alverini citras 60 mg a simeticonum 300 mg v 1 tobolce. Pomocné látky: želatina, glycerol 85%, oxid titaničitý.

Příbalový léták