Espumisan 40 mg—50 měkkých tobolek

Humánní léčivý přípravek

Espumisan je léčivý přípravek, který účinně odstraňuje pocit tlaku v břiše, pocit plnosti a plynatost. Espumisan může být užíván dlouhodobě, nemá vliv na trávení, i bez zapití se snadně polyká a je bezpečný i pro těhotné ženy a kojící matky. Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
102 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 4013054002001 | Zbozi: 18100705

Popis produktu

Espumisan je léčivý přípravek, který účinně odstraňuje pocit tlaku v břiše, pocit plnosti a plynatost. Espumisan může být užíván dlouhodobě, nemá vliv na trávení, i bez zapití se snadně polyká a je bezpečný i pro těhotné ženy a kojící matky. Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

Simeticonum

Užití

Všechny chorobné stavy provázené hromaděním plynů v zažívacím traktu; projevující se jako nadýmání, vzedmuté břicho, pocit tlaku a plnosti v nadbřišku; nadměrné polykání vzduchu. © Espumisan | obsahuje | farmakologicky © aktivní látku- © simethicon (polydimethylsiloxan), která je stabilní a snižuje povrchové napětí. Simethicon narušuje povrchové napětí plynových bublinek obsažených v potravě a hlenu zažívacího traktu.
Tyto bublinky se změnou povrchového napětí porušují, uvolňuje se z nich plyn, který se může absorbovat stěnou zažívací trubice, nebo je eliminován propulsí ze zažívacího traktu.

Dávkování

Obvykle 1-2 kapsle 3-4krát denně rozžvýkat při jídle nebo po něm, případně ještě 1-2 kapsle před spaním

Příznaky

Nadýmání

Prevence

Používá se při zvýšené tvorbě plynů po operacích a k přípravě před rentgenologickým vyšetřením v oblasti břicha.

Kontraindikace

Přípravek nesmí používat nemocní se známou přecitlivělostí na některou z jeho složek.

Vedlejší příznaky

Nežádoucí účinky

neobvyklých reakcí přestaňte přípravek užívat a poraďte se s lékařem.

Fakta

Přípravek je vhodný pro diabetiky, protože obsahuje umělé sladidlo. Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

Složení

Simethiconum 40 mg v 1 měkké tobolce
Údaje o firmě
Společnost BERLIN-CHEMIE je v rámci světové skupiny MENARINI GROUP zodpovědná za aktivity ve více než 30 zemích střední a východní Evropy a střední
Asie. Ve většině těchto zemí společnost spravuje pobočky či zastoupení. Naším záměrem je ve výše uvedených oblastech pomocí našich výrobků a know- how přispívat k řešení složité problematiky zdravotnické péče. Za tímto účelem si společnost
BERLIN-CHEMIE v mnoha zemích vytvořila řadu partnerství na nejrůznější úrovních.
Garantem jsou místní zaměstnanci. Vysoce motivovaní a perfektně školení, spoléhají při registraci a marketingu jak na zcela nové produkty od výzkumného oddělení společnosti
MENARINI, tak na tradiční, zavedené léky.
Wwww.berlin-chemie.cz

Příbalový léták