Menofem—90 tablet

Humánní léčivý přípravek

Přípravek pro zmírnění mírných až středně těžkých příznaků pre- a postmenopauzálních neurovegetativních potíží (návaly horka, pocení, nervozita, podrážděnost, depresivní rozlady, poruchy spánku, poruchy soustředění). Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
619 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 3811834 | Zbozi: 18140229

Popis produktu

Přípravek pro zmírnění mírných až středně těžkých příznaků pre- a postmenopauzálních neurovegetativních potíží (návaly horka, pocení, nervozita, podrážděnost, depresivní rozlady, poruchy spánku, poruchy soustředění). Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

Cimicifugae extractum siccum

Užití

MENOFEM je fytofarmakum, gynekologikum. MENOFEM je suchý vodně-alkoholový výtažek z oddenků ploštičníku obsahující mimo jiné estrogenoidní (ženským pohlavním hormonům — estrogenům — podobné) látky. Tyto látky snižují sekreci luteinizačního hormonu, který je vylučován z předního laloku podvěsku mozkového. Je známo, že vyšší hladiny luteinizačního hormonu vyvolávají návaly horka. Sérové hladiny ostatních hormonů, t.j. FSH (folikuly stimulujícího hormonu) a prolaktinu, nebývají ovlivněny.
MENOFEM se užívá ke zmírnění lehkých až středně těžkých neurovegetativních potíží provázejících období klimakteria (přechodu) jako návaly horka, pocení, nervozita, podrážděnost, depresivní rozlady, poruchy spánku, poruchy soustředění.
Přípravek je určen pro ženy.

Dávkování

Obvyklé dávkování: 2x denně 1 potahovanou tabletu (ráno a večer).
Tablety se polykají celé, nerozkousané a zapíjejí se malým množstvím tekutiny.
Doporučená doba léčby je nejméně 8 týdnů.
Po nejvýše 6 měsících podávání přípravku je nezbytná gynekologická kontrola.

Kontraindikace

Hypersenzitivita na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku tohoto přípravku, těhotenství a laktace. Menofem by neměly užívat pacientky s anamnézou estrogen-dependentních nádorů.

Příbalový léták