Enzymel Parodont Gel enzymový gel na dásně—30 ml

Enzymový gel na dásně ENZYMEL PARODONT obsahuje originální směs proteolytických enzymů trypsin a chymotrypsin. Mukoadhezivní gel bez příchuti je určen k dlouhodobému použití při krvácení dásní, při zánětech a onemocněních sliznic dutiny ústní.

Cena vč. DPH
nedostupná
Dostupnost
nedostupné

PDK: 3122596 | Zbozi: 18113537

Popis produktu

Enzymový gel na dásně ENZYMEL PARODONT obsahuje originální směs proteolytických enzymů trypsin a chymotrypsin. Mukoadhezivní gel bez příchuti je určen k dlouhodobému použití při krvácení dásní, při zánětech a onemocněních sliznic dutiny ústní.

Účinné látky

TRYPSINUM
CHYMOTRYPSINUM

Užití

Řada enzymových produktů ENZYMEL PARODONT obsahuje proteolytické enzymy trypsin, bromelain nebo chymotrypsin.
Proteolytické enzymy zvyšují obranyschopnost na sliznicích a dásních dutiny ústní, a podporují jejich hojení, redukují krvácení a otok, omezují růst bakterií a zubní plak. Díky biologické miniinvazivitě nenarušují fyziologické pochody na sliznicích a dásních dutiny ústní.
Enzymový gel na dásně ENZYMEL PARODONT je určen ke každodennímu použití zejména u lidí s krvácením z oblasti dásní nebo se zvýšenou tendencí k zánětům a onemocněním sliznice dutiny ústní, dásní a parodontu a s tendencí k větší kazivosti zubů. Velmi vhodný je také při zhoršených možnostech mechanického čištění zubů například po extrakcích zubů, operacích nebo při nošení fixních rovnátek. Stejně tak je velmi vhodný pro lidi s diabetem a poruchami imunity. - Jediný gel na trhu zcela bez příchuti, nevyvolává slinění a spolknutí gelu. Nedráždivý. - Mukoadhezivní složka významně prodlužuje dobu účinku proteolytických enzymů. - Úzký aplikátor umožňuje snadné nanesení gelu na dásně. - Díky neutrální barvě (průhledný) je možno jej aplikovat v kombinaci s chráničem zubů.
Enzymový gel na dásně ENZYMEL PARODONT je možné velmi vhodně kombinovat se zubní pastou s proteolytickými enzymy ENZYMEL PARODONT.
KDY SE ROZHODNOUT PRO UŽÍVÁNÍ MUKOADHEZIVNÍHO ŠETRNÉHO ÚSTNÍHO
GELU ENZYMEL PARODONT? - Při oteklých nebo krvácivých dásních. - Při akutním a chronickém zánětu sliznic a měkkých tkání dutiny ústní (parodontóza, gingivitida apod.). - Při snížené možnosti správného čištění zubů (rovnátka, stavy po operacích v dutině ústní, po implantaci a extrakci zubů, úraz v dutině ústní). - Při zvýšené tvorbě plaku. - Po úrazech v dutině ústní. - Při snížené imunitě (např. diabetici, těhotné). - Gely ENZYMEL PARODONT a ENZYMEL INTENSIVE 35 jako jediné obsahují mukoadhezivní složku, která významně prodlužuje dobu účinnosti v dutině ústní bez rizika brzkého vymytí gelu slinami. Gely jsou bez příchuti, takže nedochází ke slinění a sploknutí gelu. - Gel je vhodný ke každodennímu použití.

Dávkování

Malé množství gelu se aplikuje na dásně v místě obtíží a jemně vmasíruje nebo se vtlačí do mezizubních prostor. Aplikace je možná opakovaně a kdykoli během dne v optimálním případě po vyčištění zubů. Před vlastním použitím gelu si vypláchněte ústa vlažnou vodou a jemně si ústa osušte. Gel použijte alespoň 2x denně, vždy 30 min po jídle a posledním sladkém nápoji (přestanou se tvořit sliny a významně se tak zvýší účinek gelu). Při použití ústní vody dodržte časový interval nejméně půl hodiny před nebo půl hodiny po vypláchnutí ústní vodou.
MŮŽE SE KOMBINOVAT GEL ENZYMEL PARODONT S DALŠÍMI PRODUKTY ŘADY
ENZYMEL?
Mukoadhezivní šetrný gel ENZYMEL PARODONT je možné velmi vhodně kombinovat se zubní pastou s proteolytickými enzymy ENZYMEL PARODONT, čímž se dosáhne dlouhodobého účinku proteolytických enzymů.

Příznaky

 • oteklé dásně, zarudlé dásně
 • krvácení dásní, bolest dásní
 • plak, zubní kaz
 • pro šetrnou ochranu před parodontózou
 • proti příčinám zánětů a otoků
 • po operacích a úrazech
  KDE VZNIKÁ RIZIKO ZÁNĚTU V DUTINĚ ÚSTNÍ?
 • při extrakci/implantaci zubů
 • při operacích a úrazech v dutině
 • při zvýšené kazivosti zubů
 • při nošení fixních rovnátek
 • vhodná pro diabetiky, těhotné
 • vhodná při poruchách imunity
 • vhodná pro kuřáky
 • ke každodennímu použití

Fakta

Určeno pro dospělé. Použití u dětí: pouze pod dohledem lékaře. Mukoadhezivní šetrný gel na dásně ENZYMEL PARODONT obsahuje aktivní proteolytické enzymy trypsin a chymotrypsin. Neobsahuje lauryl sulfát sodný (SLS). Neobsahuje dráždivou látku alkohol.
Neobsahuje parabeny. Gel nepoužívejte v případě, jestliže jste přecitlivělálý na některou z obsažených látek. Pokud se příznaky zhorší nebo se nezlepší, poraďte se s lékařem.
Malé množství tekutiny (několik kapek) v tubě při jejím otevření nebo delším nepoužívání není na závadu kvality gelu. Kapky se mohou tvořit při prudkých změnách teplot. Tato tekutost není na závadu účinnosti.

Poznámka

Zánět může vyvolat nebo provázet celou řadu onemocnění měkkých tkání dutiny ústní.
Především se jedná o gingivitidu a parodontózu.
Zánět je přirozenou obrannou reakcí našeho těla. Jedná se o fyziologický proces, kterým organizmus udržuje rovnováhu vnitřního prostředí nebo reaguje na zevní resp. vnitřní poškození. Když organizmus vyčerpá své možnosti potlačit příčinu a zhojit poškozenou tkáň akutní zánětlivou reakcí, přechází zánět do chronického stadia. Tedy do stavu jakési nové rovnováhy mezi stále existující příčinou ©a možnostmi vlastní obranyschopnosti tkání. Takto nastolená rovnováha je ale obvykle doprovázena různě rychlou tkáňovou destrukcí. Ve vztahu k zánětlivému onemocnění v dutině ústní působí proteolytické enzymy dvěma směry. Zaprvé zvyšují vlastní obranyschopnost tkání a zadruhé působí přímo na mikrobiální původce zánětu v zubním plaku. Z hlediska ovlivnění vlastní obranyschopnosti tkání, proteolytické enzymy především zlepšují mikrocirkulaci ve tkáni a snižují otoky. Tím usnadňují hojení. Dále proteolytické enzymy snižují přilnavost bakterií k zubu a dásním i jejich schopnost tvořit plak. S ohledem na skutečnost, že se jedná se o terapii netoxickou, neagresivní, bez vedlejších lokálních i celkových účinků, proteolytické enzymy nabízejí velkou příležitost pro ochranu před chronickým zánětem způsobeným destruktivními procesy v dutině ústní. Výhodou je zcela jistě i to, že mohou být využívány dlouhodobě a to i u dětí, těhotných nebo u lidí s oslabenou imunitou.
Jaký je význam proteolytických enzymů trypsinu a chymotrypsinu v komplexní péči o zuby, onemocnění parodontu a měkkých tkání dutiny ústní? - Trypsin a chymotrypsin významně redukují otok způsobený zánětem nebo traumatem a omezují krvácivost dásní a sliznic dutiny ústní tím, že zlepšují mikrocirkulaci krve a průchod lymfy ve tkáních a sliznicích dutiny ústní. Tím ENZYMEL PARODONT podporuje vitalitu dásní a sliznic dutiny ústní. - Trypsin a chymotrypsin optimalizují imunitní dohled ve tkáních dutiny ústní, a tím vytváří optimální podmínky pro hojení zánětů a poranění včetně stavů spojených s extrakcí zubu a chirurgickými výkony. - Trypsin a chymotrypsin díky svým přirozeným biologickým vlastnostem příznivě ovlivňují bakteriální flóru dutiny ústní, která je při zánětech (gingivitida a parodontitida) a parodontóze výrazně narušená. - Trypsin a chymotrypsin štěpí bílkoviny, a tím zabraňují tvorbě a umožňují odstraňovat již vzniklé bílkovinné zátky, které uzavírají choboty mezi dásní a zubem při parodontóze. - Trypsin a chymotrypsin zvyšují antibakteriální, antivirové a antimykotické účinky tělu vlastní imunity. - Trypsin a chymotrypsin pomáhají potlačovat ulpívání bakterií na zubní sklovině. - ENZYMEL PARODONT zabraňuje tvorbě a udržování bakteriálního biofilmu/plaku na zubech a dásních a snižuje riziko tvorby zubního kamene.

Složení

šetrné k citlivým dásním: - je zcela bez příchuti - obsahuje pouze mukoadhezivní složky pro dlouhou dobu účinku - neobsahuje častý alergen SLS - neobsahuje parabeny - neobsahuje dráždivou látku alkohol.
Agua, © Glycerin, Hydroxyethylcellulose, © Hydroxypropyl © Methylcellulose, © Trypsin,
Chymotrypsin, Sodium Benzoate
Údaje o firmě
ENZYMELA je souhrnný název pro produkty, které pomocí proteolytických enzymů zajišťují biologickou miniinvazivní péči o dásně, zuby a sliznice dutiny ústní. Nenarušují fyziologické pochody na sliznicích a dásních dutiny ústní, zlepšují jejich obranyschopnost a podporují jejich hojení, redukují krvácení a otok, omezují růst bakterií a zubní plak. K lokální aplikaci enzymů do dutiny ústní jsou použity běžné prostředky pro ústní hygienu, zubní pasta a gel na dásně. Produkty ENZYMEL© byly vyvinuty biochemiky a lékaři české firmy Wald Pharmaceuticals a následně byly patentovány.
Garance kvality:
Enzymový systém s dlouhodobou stabilitou, použitý v produktech značky ENZYMELA, byl vyvinut českými odborníky. Výrobcem a vlastníkem ochranných práv a patentů je český podnik Wald Pharmaceuticals s.r.o., který se dlouhodobě zabývá vývojem produktů Komplexní enzymové péče o zuby a dutinu ústní.
Další informace o mukoadhezivním antimikrobiálním gelu na dásně ENZYMELA
INTENSIVE 365 a dalších produktech naleznete na www.enzymel.cz.
Na vaše náměty i připomínky se těšíme na adrese infoWenzymel.cz.
Předpokladem zdravé dutiny ústní je pravidelná návštěva zubního lékaře a zubní hygienistky.

Příbalový léták