Enzymel Parodont enzymová zubní pasta—75 ml

Enzymová zubní pasta ENZYMEL PARODONT obsahuje originální směs proteolytických enzymů trypsin a bromelain. K dlouhodobému použití zejména u lidí se zvýšenou tendencí ke krvácivosti a zánětům a onemocněním sliznice dutiny ústní, dásní a parodontu.

Cena vč. DPH
239 Kč
269 Kč
Dostupnost
skladem 2 ks


PDK: 3122539 | Zbozi: 18110686

Popis produktu

Enzymová zubní pasta ENZYMEL PARODONT obsahuje originální směs proteolytických enzymů trypsin a bromelain. K dlouhodobému použití zejména u lidí se zvýšenou tendencí ke krvácivosti a zánětům a onemocněním sliznice dutiny ústní, dásní a parodontu.

Účinné látky

TRYPSINUM
BROMELAINA
NATRII FLUORIDUM

Užití

Řada enzymových produktů ENZYMEL PARODONT obsahuje proteolytické enzymy trypsin, bromelain nebo chymotrypsin.
Proteolytické enzymy zvyšují obranyschopnost na sliznicích a dásních dutiny ústní, a podporují jejich hojení, redukují krvácení a otok, omezují růst bakterií a zubní plak. Díky biologické miniinvazivitě nenarušují fyziologické pochody na sliznicích a dásních dutiny ústní.
Zubní pasta ENZYMEL PARODONT je určena ke každodennímu použití zejména u lidí s krvácením z oblasti dásní nebo se zvýšenou tendencí k zánětům a onemocněním sliznice dutiny ústní, dásní a parodontu a s tendencí k větší kazivosti zubů. Velmi vhodná je také při zhoršených možnostech mechanického čištění zubů například po extrakcích zubů, operacích nebo při nošení fixních rovnátek. Stejně tak je velmi vhodná pro lidi s diabetem a poruchami imunity.
Zubní pastu ENZYMEL PARODONT. je možné velmi vhodně kombinovat s mukoadhezivním šetrným gelem na dásně ENZYMEL PARODONT GEL. ,
KDY SE ROZHODNOUT © PRO UŽÍVÁNÍ | ZUBNÍ | PASTY | S AKTIVNÍMI
PROTEOLYTICKÝMI ENZYMY ENZYMEL PARODONT? - Při oteklých nebo krvácivých dásních. - Při akutním a chronickém zánětu sliznic a měkkých tkání dutiny ústní (parodontóza, gingivitida apod.). Lze kombinovat s produkty ENZYMEL© INTENSIVE 35 (s obsahem chlorhexidinu). - Při snížené možnosti správného čištění zubů (rovnátka, stavy po operacích v dutině ústní, po implantaci a extrakci zubů, úraz v dutině ústní). - Při zvýšené tvorbě plaku. - Po úrazech v dutině ústní. - Při snížené imunitě (např. diabetici, těhotné).

Dávkování

Zubní pastu ENZYMEL PARODONT používejte minimálně 2x denně, nejlépe však po každém jídle nebo pití sladkého nápoje, kávy nebo čaje. Na navlhčený zubní kartáček vytlačte 15-20 mm zubní pasty. Zubní kartáček se zubní pastou již neoplachujte. Usta před čištěním důkladně vypláchněte vodou. Zuby si čistěte nejméně 3 minuty. O správném způsobu čištění zubů se poraďte s Vaší zubní hygienistkou a zubním lékařem.
Pro zvýraznění účinku aktivních enzymů obsažených v zubní pastě ENZYMEL
PARODONT je vhodné po vyčištění a vypláchnutí dutiny ústní rozpustit a jazykem rozmělnit zubní pastu o velikosti zmka hrachu a ústa již nevyplachovat.

Příznaky

  • oteklé dásně, zarudlé dásně
  • krvácení dásní, bolest dásní
  • plak, zubní kaz
  • pro šetrnou ochranu před parodontózou
  • proti příčinám zánětů a otoků
  • po úrazech a operacích

Prevence

KDE VZNIKÁ RIZIKO ZÁNĚTU V DUTINÉ ÚSTNÍ? - při extrakci/implantaci zubů - při operacích a úrazech v dutině - při zvýšené kazivosti zubů - při nošení fixních rovnátek - vhodná pro diabetiky, těhotné - vhodná při poruchách imunity - vhodná pro kuřáky - ke každodennímu použití

Fakta

Doporučeno pro děti od tří let Děti do 6 let včetně: Pro čištění zubů pod dohledem dospělého použijte množství o velikosti zrnka hrachu, abyste omezili spolknutí zubní pasty na minimum. Pokud je fluorid přijímán z jiných zdrojů, konzultujte svého praktického lékaře nebo zubního lékaře.
ENZYMEL Parodont obsahuje aktivní enzymy trypsin a bromelain. Obsahuje fluorid sodný (0,054 % F-). Neobsahuje lauryl sulfát sodný (SLS).
Malé množství tekutiny (několik kapek) v tubě při jejím otevření nebo delším nepoužívání není na závadu kvality zubní pasty.

Poznámka

ZÁNĚT MŮŽE VYVOLAT NEBO PROVÁZET CELOU RADU ONEMOCNĚNÍ MĚKKÝCH
TKÁNÍ DUTINY ÚSTNÍ. PŘEDEVŠÍM SE JEDNÁ O GINGIVITIDU A PARODONTOZU.
Zánět je přirozenou obrannou reakcí našeho těla. Jedná se o fyziologický proces, kterým organizmus udržuje rovnováhu vnitřního prostředí nebo reaguje na zevní resp. vnitřní poškození. Když organizmus vyčerpá své možnosti potlačit příčinu a zhojit poškozenou tkáň akutní zánětlivou reakcí, přechází zánět do chronického stadia. Tedy do stavu jakési nové rovnováhy mezi stále existující příčinou ©a možnostmi vlastní obranyschopnosti tkání. Takto nastolená rovnováha je ale obvykle doprovázena různě rychlou tkáňovou destrukcí. Ve vztahu k zánětlivému onemocnění v dutině ústní působí proteolytické enzymy dvěma směry. Zaprvé zvyšují vlastní obranyschopnost tkání a zadruhé působí přímo na mikrobiální původce zánětu v zubním plaku. Z hlediska ovlivnění vlastní obranyschopnosti tkání, proteolytické enzymy především zlepšují mikrocirkulaci ve tkáni a snižují otoky. Tím usnadňují hojení. Dále proteolytické enzymy snižují přilnavost bakterií k zubu a dásním i jejich schopnost tvořit plak. S ohledem na skutečnost, že se jedná se o terapii netoxickou, neagresivní, bez vedlejších lokálních i celkových účinků, proteolytické enzymy nabízejí velkou příležitost pro ochranu před chronickým zánětem způsobeným destruktivními procesy v dutině ústní. Výhodou je zcela jistě i to, že mohou být využívány dlouhodobě a to i u dětí, těhotných nebo u lidí s oslabenou imunitou. , .
JAKÝ JE VÝZNAM PROTEOLYTICKÝCH ENZYMŮ TRYPSINU A CHYMOTRYPSINU V
KOMPLEXNÍ PEČI O ZUBY, ONEMOCNÉNÍ PARODONTU A MĚKKÝCH TKÁNÍ
DUTINY ÚSTNÍ? - Trypsin a bromelain významným způsobem zlepšují lymfatickou drenáž a mikrocirkulaci krve ve tkáních a sliznicích dutiny ústní. - Trypsin a bromelain díky svým přirozeným biologickým vlastnostem příznivě ovlivňují bakteriální flóru dutiny ústní, která je při zánětech (parodontitida) a parodontóze výrazně narušená. - Trypsin a bromelain snižují schopnost bakteriálního biofilmu přilnout k zubní sklovině a ke sliznici dutiny ústní a tím omezují jeho negativní vliv na tyto tkáně. - Trypsin a bromelain mají zásadní vliv na normalizaci a udržování optimálních imunitních reakcí v dutině ústní a tím zlepšují obranyschopnost měkkých tkání včetně parodontu. - Trypsin a bromelain zvyšují antibakteriální, antivirové a antimykotické účinky tělu vlastní imunity. - Trypsin podporuje přirozený bělící účinek bromelainu. - Trypsin a bromelain mají vysokou antioxidační kapacitu a tím snižují rozsah poškození při parodontitidě a parodontóze, u nichž se na poškození tkání dutiny ústní podílejí mj. vysoké hladiny kyslíkových radikálů. - Trypsin a bromelain spolu s enzymy ve slinách omezují vznik nebo zhoršení parodontózy tím, že rozkládají drobné bílkovinné a cukerné zbytky (maso, sladkosti apod.), které nebyly odstraněny mechanickým čištěním z mezizubních prostor a chobotů mezi dásní a zubem. - Trypsin a bromelain mají schopnost štěpit bílkoviny. Tím zabraňují tvorbě a umožňují odstraňovat bílkovinné zátky, které uzavírají choboty mezi dásní a zubem při parodontóze. - obsažený fluorid napomáhá remineralizaci zubní skloviny.

Složení

protože má jemnou mentolovou příchuť vhodnou pro citlivé dásně, obsahuje fluoridy pro remineralizaci skloviny, neobsahuje častý alergen SLS, neobsahuje parabeny a neobsahuje dráždivou látku alkohol.
Agua, Sorbitol, Hydrated Silica, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Trypsin, Bromelain,
Gellan Gum, Trisodium Phosphate, Sodium Benzoate, Chloroacetamide, Sodium
Saccharinate, Sodium Fluoride, Magnesium Sulphate, Menta piperita, Menthol, Mentha spicata, Anethol
Údaje o firmě
ENZYMELA je souhrnný název pro produkty, které pomocí proteolytických enzymů zajišťují biologickou miniinvazivní péči o dásně, zuby a sliznice dutiny ústní. Nenarušují fyziologické pochody na sliznicích a dásních dutiny ústní, zlepšují jejich obranyschopnost a podporují jejich hojení, redukují krvácení a otok, omezují růst bakterií a zubní plak. K lokální aplikaci enzymů do dutiny ústní jsou použity běžné prostředky pro ústní hygienu, zubní pasta a gel na dásně. Produkty ENZYMEL© byly vyvinuty biochemiky a lékaři české firmy Wald Pharmaceuticals a následně byly patentovány.
Garance kvality:
Enzymový systém s dlouhodobou stabilitou, použitý v produktech značky ENZYMELA, byl vyvinut českými odborníky. Výrobcem a vlastníkem ochranných práv a patentů je český podnik Wald Pharmaceuticals s.r.o., který se dlouhodobě zabývá vývojem produktů Komplexní enzymové péče o zuby a dutinu ústní.
Další informace o mukoadhezivním antimikrobiálním gelu na dásně ENZYMELA
INTENSIVE 365 a dalších produktech naleznete na www.enzymel.cz.
Na vaše náměty i připomínky se těšíme na adrese info8$enzymel.cz.
Předpokladem zdravé dutiny ústní je pravidelná návštěva zubního lékaře a zubní hygienistky.

Příbalový léták