DiaChrom se sukralózou sypký—200 g

Nízkokalorické sypké sladidlo na bázi sukralózy obohacené aktivním trojmocným chrómem, který se podílí na zachování normální hladiny glukózy v krvi.

Cena vč. DPH
89 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 8594029930599 | Zbozi: 18104469

Popis produktu

Nízkokalorické sypké sladidlo na bázi sukralózy obohacené aktivním trojmocným chrómem, který se podílí na zachování normální hladiny glukózy v krvi.

Účinné látky

Sukralóza
Mléčnan chromitý

Užití

DiaChrom se sukralózou spojuje příjemné s užitečným. Nejen že si osladíte téměř bez kalorií, ale současně dostanete do těla účinný glukózotoleranční faktor, jehož účinnou složkou je trojmocný chróm, který aktivuje mechanismy vedoucí k zachování normální hladiny glukózy v krvi ( min. 6 mikrogramů chrómu za den tj. 6,6 g sladidla). DiaChrom se sukralózou je stolní sladidlo nové generace odpovídající požadavkům zdravé výživy.
Sladí 3 x více než cukr, ale je o 70 % méně kalorické. Výborně se rozpouští a nemá žádnou nepříjemnou pachuť. Sladidlo je vhodné na vaření a pečení, ke slazení salátů, ovoce, krémů, pudinků, dortů, buchet, koláčů a cukroví. Hodí se ke slazení kávy, čaje a ostatních studených i teplých nápojů, lze jej použít i k běžnému zavařování a k přípravě marmelád. Použití DiaChromu se sukralózou není nijak omezeno, je možné jej používat v kombinaci s práškem do pečiva nebo jedlou sodou. Působení vyšších teplot nijak nesnižuje účinek sladivosti. Vyzkoušené recepty naleznete na www.diachrom.cz.
DiaChrom se sukralózou chutná jako cukr, ale nezpůsobuje zubní kaz. Je vhodný nejen pro diabetiky, ale pro všechny osoby, které omezují příjem cukru v potravě a chtějí sladit zdravě.

Dávkování

Sladí 3 x více než cukr tj. 100 g sladidla odpovídá svou sladivostí 300 g cukru, ale má o 70 % méně kalorií. Denní referenční hodnota příjmu chrómu je 40 mcg tj. 44 g sladidla.
Maximální denní dávka chrómu je 200 mcg tj. 220 g sladidla. Přijatelný denní příjem sukralózy je 15 mg/kg/den, což představuje pro osobu o hmotnosti 80 kg bezpečnou konzumaci 182 g sladidla DiaChrom se sukralózou sypký za den.

Příznaky

Zvýšená hladina cukru, nadváha.

Prevence

Kontraindikace

Obsahuje alergenní látku pocházející z mléka (laktóza). Nevhodné pro osoby s nesnášenlivosti laktózy. Dětem podávat pouze po dohodě s lékařem.

Vedlejší příznaky

Nejsou známy.

Fakta

Sladidlo je vhodné zejména na pečení a vaření. Může se používat v kombinaci se sodou nebo práškem do pečiva a je teplotně stabilní.

Poznámka

Sukralóza je podle dostupných informací bezpečné sladidlo (viz Federal Register Final
Rule - 63 FR 16417 April 3, 1998 nebo National industrial chemicals notification and assesment scheme, Full public report - sucralosa)

Složení

Maltodextrin, sladidlo: sukralóza (0,67 g/100 g), laktóza, mléčnan chromitý.
Obsah potravních doplňků ve 100 g sladidla: chróm (Cr3+) 91 mcg ( 227,5 % denní referenční hodnoty příjmu chrómu).
Údaje o firmě
Výrobce doplňků stravy a sladidla DiaChrom - www.diachrom.cz

Příbalový léták