DiaChrom se stévií—600 tablet

Nízkokalorické stolní sladidlo na bázi steviol-glykosidů (se sladidly z rostliny Stévie rebaudiana) obohacené aktivním trojmocným chrómem, který přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi a k normálnímu metabolismu makroživin.

Cena vč. DPH
312 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 2690536 | Zbozi: 18105252

Popis produktu

Nízkokalorické stolní sladidlo na bázi steviol-glykosidů (se sladidly z rostliny Stévie rebaudiana) obohacené aktivním trojmocným chrómem, který přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi a k normálnímu metabolismu makroživin.

Účinné látky

Chróm - organická forma (mléčnan chromitý)
Steviol-glykosidy (sladida z rostliny Stévie rebaudiana)

Užití

DiaChrom se steviolglykosidy je nízkokalorické stolní sladidlo se sladidly přírodního původu. Jeho sladící složkou jsou steviol-glykosidy, které se přirozeně vyskytují v listech rostliny Stévie rebaudiana a poskytují přírodní alternativu za řepný cukr. DiaChrom se steviolglykosidy spojuje příjemné s užitečným. Nejen že si osladíte téměř bez kalorií, ale současně dostanete do těla i glukózotoleranční faktor, jehož účinnou složkou je trojmocný chróm, který přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi (min 6 mcg
Cr/den tj. 4 tablety DiaChromu se steviolglykosidy). Chróm současně přispívá k zachování normálního metabolismu makronutrientů (cukry, tuky a bílkoviny). DiaChrom se steviolglykosidy je určen nejen pro diabetiky, ale i pro všechny osoby, které z jakýchkoliv důvodů omezují příjem cukru v potravě a chtějí sladit zdravě.

Dávkování

Jedna tableta má sladivost jako velká kostka cukru (4 g), ale má o 95,5 % nižší kalorickou hodnotu. Balení obsahuje 600 tablet.
Denní referenční hodnota příjmu chrómu je 40 mcg tj. 27 tablet DiaChromu se steviolglykosidy. Maximální denní dávka chrómu je 200 mcg tj. 133 tablet. Přijatelný denní příjem (ADI) Rebaudosidu A je 12 mg/kg/den, což představuje pro člověka o hmotnosti 80 kg bezpečnou konzumaci 66 tablet DiaChromu se steviolgkykosidy za den.

Příznaky

Zvýšená hladiny cukru, nadváha.

Kontraindikace

Obsahuje alergenní látku pocházející z mléka (laktóza). Nevhodné pro osoby s nesnášenlivostí laktózy. Dětem podávat pouze po dohodě s lékařem.

Vedlejší příznaky

Nejsou známy.

Fakta

Sladidla z rostliny stévie (steviol-glykosidy) jsou bez kalorií, teplotně i pH stabilní a nezpůsobují zubní kaz. DiaChrom se steviolglykosidy je proto možné použít ke slazení teplých i studených nápojů i při kuchyňské úpravě potravin. Sladidlo má čistou sladkou chuť s pozdějším nástupem sladkosti a delším přetrvávajícím sladkým efektem bez nepříjemných pachutí. Je dobře rozpustné ve vodě a jeho předností je, že zvýrazňuje chuť kávy.

Poznámka

Odborná literatura:
EFSA Journal 2010, 8(4):1537 Scientific opinion on safety of steviol glycosides for proposed uses as a food additive

Složení

sodná sůl zesíťované karboxymethylcelulózy, protispékavá látka: stearan hořečnatý, mléčnan chromitý. Obsah v 1 tabletě: chróm (Cr 3+) 1,5 mcg (3,75 % denní referenční hodnoty příjmu).
Energetická hodnota 1 tablety: 3,03 kJ/0,71 kcal, bílkoviny 5 mg, sacharidy (laktóza) 171 mg, tuky 0,2 mg.
Údaje o firmě
Výrobce doplňků stravy a stolního sladidla s chrómem. Více na www.diachrom.cz

Příbalový léták