Atix Sada na klíšťata—sprej 9 ml + pinzeta

Zdravotnický prostředek

ATIX je sada k bezpečnému odstraňování klíšťat. Zamezuje přenosu infekčních chorob přenášených v průběhu odstraňování klíštěte z hostitele. Používá se u lidí i zvířat.

Cena vč. DPH
342 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 3014041 | Zbozi: 18108635

Popis produktu

ATIX je sada k bezpečnému odstraňování klíšťat. Zamezuje přenosu infekčních chorob přenášených v průběhu odstraňování klíštěte z hostitele. Používá se u lidí i zvířat.

Užití

ATIX je zdravotnický prostředek, který se s ohledem na svou klasifikaci a vlastnosti může používat u lidí i zvířat. Je určen pro postřik kůže proti parazitickému klíštěti.
Vyvoláním silného kryogenního účinku způsobí okamžité a účinné snížení metabolické aktivity klíštěte (zmrazení), které omezí a zabrání přenosu tělesných tekutin parazita, které mohou obsahovat patogenní mikroorganismy, do organismu hostitele. Jednoduchá aplikace umožňuje rychlé a bezpečné odstranění klíštěte spolu s jeho ústním ústrojím pomocí připojené pinzety. Učinně zabraňuje přenosu onemocnění přenášených klíšťaty při odstraňování parazitů z kůže.
Sprej ATIX je určen pouze k vnějšímu použití, lokálně na klíště. Postup použití: 1. Lokalizujte klíště. 2. Zkontrolujte, zda je v nádobce přiměřená dávka přípravku. Otvor dávkovače držte směrem od sebe ve svislé poloze a dvakrát stlačte. 3. Nádobku držte svisle. Otvor trysky dávkovače ATIX zaměřte na klíště tak, aby proud přípravku zasáhl hlavně okolí hlavy cizopasníka. 4. Stlačte a přidržte dávkovací trysku do ukončení doby aplikace celé dávky. Zákrok opakujte podle potřeby a podle velikosti cizopasníka. Nepřekračujte počet tří aplikací do stejného místa. Vyvarujte se rozprašování na kůži okolo místa přisátí parazita (přípravek je nutné aplikovat přímo na hlavu klíštěte). 5. Pomocí pinzety přidržte ústní část klíštěte co nejblíž u kůže a pomalu tahejte svisle nahoru. Nepokoušejte se vytáhnout hlavu nebo tělo klíštěte, protože se může odtrhnout a ústní ústrojí může zůstat pod kůží. Použijte pinzetu na odstranění všech zbývajících částí klíštěte zanechaných v kůži. 6. Dezinfikujte místo odstranění klíštěte a pinzetu lihem. Umyjte si ruce mýdlovou vodou.

Dávkování

Stlačte a přidržte dávkovací trysku do ukončení doby aplikace celé dávky. Zákrok opakujte podle potřeby a podle velikosti cizopasníka. Nepřekračujte počet tří aplikací do stejného místa. Vyvarujte se rozprašování na kůži okolo místa přisátí parazita (přípravek je nutné aplikovat přímo na hlavu klíštěte):
Rozměr klíštěte Doporučený počet dávek 1- 2 mm (dávka 3- 4 mm 2 dávky 5 mm 3 dávky.

Kontraindikace

Nepoužívejte přímo na kůži a v případě přecitlivělosti na kryoterapii. Opakované použití přípravku přímo na kůži do stejného místa může vest k omrznutí. V takovém případě nechejte přípravek odpařit a potom místo aplikace omyjte velkým množstvím teplé vody (ne vařící!) a osušte. V případě výskytu místních omrzlin (zbělání nebo začervenání tkání, otoky, bolestivost) se spojte s lékařem.
Pokud dojde po odstranění klíštěte parazitujícího na kůži déle než 24 hodin ke vzniku otoku a začervenání kolem místa vpichu, k výskytu vyrážky ve tvaru kruhu nebo zrudnutí v místě výskytu klíštěte nebo na jiném místě těla, k zimnici, horečce, bolestem hlavy, navštivte lékaře. Výše uvedené příznaky mohou nasvědčovat vzniku infekce ještě před odstraněním klíštěte.
Používejte pouze podle návodu k použití!

Fakta

Nádobka je pod tlakem. Chraňte ji před sluncem a zahřátím nad teplotu 50 C. Nádobku nepropichujte a nespalujte ani po použití. Nerozprašujte nad otevřeným plamenem nebo rozpáleným materiálem. Neuchovávejte v blízkosti zdroje vznícení, nekuřte. Chraňte před dětmi. Nepoužívejte po uplynutí minimální trvanlivosti uvedené na obale. Nepoužívejte v případě poškození obalu. Přípravek je určen jen pro vnější použití. V případě přecitlivělosti na kryoterapii nepoužívejte přímo na kůži.

Složení

Nádobka s dávkovacím farmaceutickým uzávěrem s objemem 9 ml; pinzeta.
Údaje o firmě www.sdpharma.cz

Příbalový léták