ALFA Pinzeta na klíšťata + antibakter. ubrousky—sada

Pomocí této pinzety lehce a spolehlivě odstraníte klíště přisáté na kůži a antibakteriální ubrousek slouží k očištění postiženého místa. Vhodné pro lidi i zvířata.

Cena vč. DPH
46 Kč
Dostupnost
skladem

PDK: 2710672 | Zbozi: 18117595

Popis produktu

Pomocí této pinzety lehce a spolehlivě odstraníte klíště přisáté na kůži a antibakteriální ubrousek slouží k očištění postiženého místa. Vhodné pro lidi i zvířata.

Užití

Klíšťat jsou dnes plné lesy. Je tedy pravděpodobné, že až se naplno rozjede houbařská a rekreační sezona, přinesete si některé domů vy nebo třeba váš pes. Pomocí této pinzety lehce a spolehlivě odstraníte klíště přisáté na kůži a antibakteriální ubrousek slouží k očištění postiženého místa.

Dávkování

Pinzetou uchopte klíště až u jeho hlavičky a opatrně jí otáčejte. Po odstranění klíštěte místo důkladně vyčistěte.

Fakta

Mímá zima = rozšíření výskytu klíšťat. Ne na všechny nemoci přenášené klíšťaty existuje vakcína (např. Lyme Boreliosis). Nejlepší obranou je prevence — odstranění klíštěte do 8 hodin. Pokud na sobě objevíte přisáté klíště, místo nejprve dezinfikujte.
Pokud je přichyceno jen krátce, dezinfekce může zahubit případný virus klíšťové encefalitidy.
Klíště vytahujte nejlépe pinzetou s kulatým či tupým okrajem. Kývejte s ním opatrně doleva a doprava a mírně táhněte. Do dvou nebo tří minut by se mělo uvolnit. Pokud přece jen v ráně zůstanou zbytky kusadel, vypudí je dezinfekce, kterou na ránu opět nastříkejte.
Vytažené klíště pak zabalte do ubrousku a spláchněte do záchoda. Hroty pinzety stejně jako potřísněná místa vydezinfikujte a důkladně si umyjte ruce.
Postup odstranění klíštěte ze psa je stejný jako u člověka. Jen protože jsou zvířata neklidnější, není zpravidla možné tři minuty klíštětem kývat ze strany na stranu. Proto je potřeba zvolit rychlejší způsob — silnější tah s mírným zakroucením.
Je jedno, na kterou stranu klíštětem kroutíte, důležité je ho nerozmáčknout a ránu pak vydezinfikovat nejlépe prostředkem na bázi jódu, tedy například jódovou tinkturou nebo jodisolem. Pokud u sebe nemáte dezinfekci, použijte přiloženou antibakteriální utěrku.

Poznámka

Pinzeta je vhodná i pro použití u psů a koček.

Příbalový léták