Zovirax Duo 50mg/g + 10mg/g—krém na opary 2 g

Humánní léčivý přípravek

Krém Zovirax Duo se používá k léčbě prvních známek a příznaků oparu na rtu a obličeji (např. svědění, brnění nebo zarudnutí), aby se snížila pravděpodobnost, že se opar rozvine do puchýřku. Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
359 Kč
389 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 3296556 | Zbozi: 18138526

Popis produktu

Krém Zovirax Duo se používá k léčbě prvních známek a příznaků oparu na rtu a obličeji (např. svědění, brnění nebo zarudnutí), aby se snížila pravděpodobnost, že se opar rozvine do puchýřku. Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

Aciclovirum
Hydrocortisonum

Užití

Zovirax Duo obsahuje dvě léčivé látky: aciklovir a hydrokortizon. Aciklovir je antivirotikum, které pomáhá bojovat s virem způsobujícím opary. Hydrokortizon je slabý steroid, který zmírňuje zánět, rozvíjející se při oparu.
Zovirax Duo mohou používat dospělí a dospívající ve věku 12 let a více.
I když u Vás dojde k tvorbě puchýřku, Zovirax Duo zkrátí dobu hojení o přibližně půl až jeden den v porovnání s krémem bez léčivých látek.
Opar je způsoben virem herpes simplex. Tento virus způsobuje tvorbu puchýřků a oparů zejména na rtu, ale někdy i na jiných místech obličeje. Opar se může vyvinout, pokud je oslabený imunitní systém (systém obranyschopnosti) Vašeho těla, např. při nachlazení nebo jiné infekci. Stres, silné sluneční záření, nízké teploty nebo menstruace mohou také vést k rozvoji oparu.
Pokud se do 10 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Dávkování

Zovirax Duo se nanáší 5 krát denně po dobu 5 dnů, přibližně každé 3- 4 hodiny během dne. Léčba by měla být započata co nejdříve po objevení prvních znaků a příznaků infekce (např. brnění, zarudnutí nebo svědění).
Krém se nanáší v dostatečném množství na celé postižené ložisko a jeho okolní lem (přibližně půlcentimetrový lem okolní zdravé kůže). Před a po aplikaci krému si pečlivě umyjte ruce, abyste zabránili zhoršení oparu nebo nakažení někoho jiného.

Kontraindikace

Zovirax Duo je kontraindikován u pacientů s hypersenzitivitou na aciklovir, valaciklovir, hydrokortizon nebo kteroukoli pomocnou látku tohoto přípravku. Použití přípravku Zovirax
Duo je též kontraindikováno u lézí způsobených jiným virem než herpex simplex, u plísnových, bakteriálních a parazitárních kožních infekcí.

Poznámka

Upozornění: Zovirax Duo používejte pouze na opary na rtech a obličeji.

Složení

Jeden gram krému obsahuje aciclovirum 50 mg a hydrocortisonum 10 mg. Pomocné látky: © cetylstearylalkohol, © tekutý © parafín, © poloxamer © 188, © propylenglykol, isopropyl-myristát, natrium-lauryl-sulfát, bílá měkká vazelína, monohydrát kyseliny citrónové, hydroxid sodný (na úpravu pH), kyselina chlorovodíková (na úpravu pH), čištěná voda.

Příbalový léták