Tantum Verde—1 x 120 ml

Humánní léčivý přípravek

Přípravek Tantum Verde je roztok, který je určen k vyplachování ústní dutiny, ke kloktání či vytírání úst – potírání postižených míst. Léčivá látka benzydamin-hydrochlorid má výrazné protizánětlivé, dezinfekční a bolest tlumící účinky. Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
189 Kč
229 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 2544873 | Zbozi: 18105094

Popis produktu

Přípravek Tantum Verde je roztok, který je určen k vyplachování ústní dutiny, ke kloktání či vytírání úst — potírání postižených míst. Léčivá látka benzydamin-hydrochlorid má výrazné protizánětlivé, dezinfekční a bolest tlumící účinky. Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

BENZYDAMINI HYDROCHLORIDUM

Užití

Po podání přípravku přímo na zanícenou tkáň se dostaví účinek za krátkou dobu a potíže ustoupí. Roztok je účinný při léčbě zánětlivých procesů spojených s bolestí v ústní dutině a v krku.
Přípravek je určen k léčbě zánětů a otoků v dutině ústní a hltanu, při zánětech dásní, paradentóze, zánětech mandlí, aftech apod. Roztok je vhodné používat během léčby po ošetření zubů.

Dávkování

Dospělí a děti od 6 let: 1- 2 polévkovou lžíci roztoku ke kloktání nebo k vyplachování úst.
U dětí od 4 let je možno postižené místo potírat tamponem namočeným v roztoku.
Přípravek smí používat dospělí, dospívající a děti od 6 let.
Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 14 dní.

Kontraindikace

Neužívejte přípravek jestliže jste alergický/lá ma benzydamin-hydrochlorid nebo na kteroukoli další pomocnou látku obsaženou v přípravku, pokud kojíte.

Vedlejší příznaky

Bezprostředně po použití přípravku se může objevit pocit trnutí v ústech a krku. Tento účinek po krátké době vymizí. V ojedinělých případech může dojít k lehkému pálení v ústní dutině, výjimečně i k nevolnosti a nucení na zvracení.
S frekvencí výskytu není známo se mohou objevit poruchy imunitního systému, jakými jsou anafylaktické reakce nebo hypersenzitivní reakce.

Fakta

Před použitím si přečtěte příbalovou informaci.

Složení

Léčivá látka: Benzydamini hydrochloridum, 1,5 mg v 1 ml roztoku. Pomocné látky:
Ethanol 96%, glycerol, metylparaben (E 218), aroma máty peprné, sacharin, hydrogenuhličitan sodný, polysorbát 20, chinolinová žluť (E 104), patentní modř V (E 131), čištěná voda.

Příbalový léták