Septonex—kožní sprej 45ml

Humánní léčivý přípravek

Přípravek je určen k desinfekci na menší povrchové infikované rány a vředy a povrchová kožní infekční ložiska. Dezinfekční účinek spočívá v zabránění rozmnožování baktérií a některých virů. Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
118 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 8594737050718 | Zbozi: 18101799

Popis produktu

Přípravek je určen k desinfekci na menší povrchové infikované rány a vředy a povrchová kožní infekční ložiska. Dezinfekční účinek spočívá v zabránění rozmnožování baktérií a některých virů. Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

Carbethopendecinii bromidum

Užití

Učinný dezinfekční přípravek s širokým spektrem použití. Přípravek obsahuje povrchově aktivní dezinfekční látku - bromid karbetopendecinia. Dezinfekční účinek spočívá v inhibici rozmnožování baktérií a některých virů. Přípravek je vhodný k dezinfekci kůže i předmětů. Neobsahuje freony.

Dávkování

Po sejmutí ochranného krytu prudkým stlačením ventilu postříkat místo určené k dezinfekci ze vzdálenosti asi 10 cm tak, aby se na něm vytvořila souvislá vrstvička.

Příznaky

Používá se k léčbě drobných projevů kožního hnisání, projevujícího se zarudnutím, mokváním a strupy.

Prevence

Desinfekce ran a oděrek.

Kontraindikace

Septonex se nesmí užívat při přecitlivělosti na látky obsažené v přípravku. Septonex není vhodný na ošetření bezprostředního okolí oka.

Vedlejší příznaky

Přípravek je dobře snášen, pouze u citlivých jedinců se mohou vyskytnout kožní reakce (vyrážky různého charakteru a intenzity.

Fakta

Přípravek se nesmí užívat vnitřně, nesmí se dostat do oka a nesmí se vdechovat.
Jestliže k tomu dojde, je nutné okamžitě vyhledat lékaře. Při podráždění pokožky je třeba použít dezinfekčního prostředku jiného chemického složení; mýdlo (alkálie) ruší dezinfekční účinek Septonexu, proto se musí po použití mýdla předměty určené k dezinfekci Septonexem důkladně opláchnout vodou. Pokud se projevy kožního hnisání po použití Septonexu nezlepší do 3 dnů, je třeba vyhledat lékaře.

Poznámka

K dezinfekci obuvi a rukavic je třeba 1krát týdně důkladně vystříkat jejich vnitřek.

Příbalový léták