Pharmatex Vaginální globule

Humánní léčivý přípravek

Přípravek slouží jako lokální antikoncepce určená k ochraně před početím. Tato kontracepční metoda značně snižuje riziko otěhotnění, ale nevylučuje jej úplně. Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
335 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 3400970001088 | Zbozi: 18101588

Popis produktu

Přípravek slouží jako lokální antikoncepce určená k ochraně před početím. Tato kontracepční metoda značně snižuje riziko otěhotnění, ale nevylučuje jej úplně. Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

Benzalkonii chloridi solutio

Užití

Lokální (místní) kontraceptivum se spermicidním účinkem (ničícím oplozovací schopnost spermií). Globule začnou účinkovat po 5 minutách a od tohoto okamžiku poskytují kontracepční ochranu po dobu nejméně 4 hodin.
Použití přípravku Pharmatex vaginální globule se doporučuje ženám v plodném věku zejména v následujících případech: - pokud žena nesmí dočasně nebo trvale užívat perorální antikoncepci (antikoncepční tablety) - pokud žena nesmí používat nitroděložní tělísko (a to i z důvodu jeho nesnášenlivosti) - antikoncepční metoda v období po porodu nebo potratu a v období před menopauzou (tj. před ukončením pravidelného menstruačního krvácení u žen v klimakteriu) - příležitostná antikoncepční metoda při náhodném (epizodním) pohlavním styku nebo v případě, že žena zapomněla užít antikoncepční tabletu (v takovém případě je nutno používat obě antikoncepční metody do konce menstruačního cyklu) - použití v kombinaci s nitroděložním tělískem (zejména u žen, které užívají nesteroidní protizánětlivé léky).

Dávkování

Před každým stykem bez ohledu na den cyklu.

Příznaky

Kontracepce.

Kontraindikace

Přecitlivělost na účinnou látku, benzalkoniumchlorid.

Vedlejší příznaky

Nejsou známy.

Fakta

Současně s touto kontracepcí nesmí být použit žádný jiný vaginální přípravek. Pokud používáte jiný vaginální přípravek, musíte jej přestat používat dříve než zahájíte kontracepci vaginálními globulemi Pharmatex.

Poznámka

Spermicidní (ničící oplozovací schopnost spermií) účinek tohoto přípravku se ztrácí při jakémkoliv kontaktu s mýdlem. 1. Hygiena zevních pohlavních orgánů po sexuálním styku je možná pouze bez použití mýdla. 2. S poševním výplachem po pohlavním styku je třeba vyčkat nejméně 2 hodiny. Používání a současné podávání jiných produktů je zakázáno pro možné nežádoucí interakce.

Příbalový léták