Kaloba—kapky, 50 ml

Humánní léčivý přípravek

Rostlinný výtažek ve formě kapek, je zařazen mezi léky proti kašli a nachlazení. Přípravek se užívá na zmírnění příznaků při akutních onemocněních dýchacích cest. Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
289 Kč
366 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 2137108 | Zbozi: 18105001

Popis produktu

Rostlinný výtažek ve formě kapek, je zařazen mezi léky proti kašli a nachlazení.
Přípravek se užívá na zmírnění příznaků při akutních onemocněních dýchacích cest.
Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

Pelargonii sidoides extractum fluidum
Ethanol

Užití

Symptomatická léčba akutní bronchitidy nevyžadující antibiotickou léčbu. Kapky se užívají s trochou tekutiny ráno, v poledne a večer cca 30 min před jídlem.
Bez porady s lékařem může být přípravek užíván dospělým nebo podáván dětem od 1 roku při akutních onemocněních dýchacích cest (jako např.akutní zánět průdušek), které se na počátku projevují kašlem nebo rýmou, případně bolestí a škrábáním v krku.
Následně může docházet ke zhoršení příznaků, které mohou vyústit až do akutního zánětu průdušek. Pro tento zánět je charakteristický suchý kašel s bolestí při kašli, obtížné odkašlávání hlenu, nepřítomnost hnisu a krve v hlenu, přičemž klinické příznaky mohou být přítomny bez horečky nebo provázeny zvýšenou teplotou.
V případě zhoršení stavu, změny charakteru hlenu (výskyt hnisu nebo krve ), vysoké horečky vyhledejte lékaře, který zváží případnou antibiotickou léčbu.

Dávkování

Dospělým a mladistvým nad 12 let se podává 30 kapek 3 x denně.
Dětem ve věku od 6 do 12 let se podává 20 kapek 3 x denně.
Dětem ve věku od 1do 5 let se podává 10 kapek 3 x denně.

Kontraindikace

Hypersenzitivita na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku.

Vedlejší příznaky

Kaloba obsahuje 13 % obj. alkoholu, tj. do 195 mg v jedné maximální dávce (30 kapek), což odpovídá do 3,8 ml piva, 1,6 ml vína.
Je škodlivý pro alkoholiky. Je nutno vzít v úvahu u těhotných a kojících žen, dětí a vysoce rizikových skupin jako jsou pacienti s jaterním onemocněním nebo epilepsií.

Složení

Léčivou látkou je Pelargonii sidoides extractum fluidum (extrakt z kořene rostliny
Pelargonium sidoides) (1: 8 - 10) (EPs 7630). Extrakční látkou je 11% ethanol (m/m). 10 g (= 9,75 ml) roztoku obsahuje 8,0 g extraktu z kořene rostliny Pelargonium sidoides.
Pomocnou látkou je glycerol 85 %.

Příbalový léták