Bromhexin 8 Berlin-Chemie—25 x 8 mg

Bromhexin 8 Berlin-Chemie—25 x 8 mg

Humánní léčivý přípravek

Přípravek se užívá k léčení všech onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena tvorbou hustého, vazkého hlenu. Bromhexin mění složení hlenu, zkapalňuje ho a tím ulehčuje jeho vykašlávání. Účinek se projeví po 5 hodinách po požití. Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
75 Kč
Dostupnost
skladem

PDK: 4013054001103 | Zbozi: 18119032

Popis produktu

Přípravek se užívá k léčení všech onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena tvorbou hustého, vazkého hlenu. Bromhexin mění složení hlenu, zkapalňuje ho a tím ulehčuje jeho vykašlávání. Účinek se projeví po 5 hodinách po požití. Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

Bromhexini hydrochloridum

Užití

Přípravek se užívá k léčení všech onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena tvorbou hustého, vazkého hlenu. Bez porady s lékařem může být přípravek užíván dospělými nebo podáván dětem od 6-ti let při onemocnění dýchacích cest jako jsou akutní zánět hrtanu, průdušnice, chřipka a dráždivý kašel při nachlazení.

Dávkování

Po poradě s lékařem.

Příznaky

Při akutních onemocněních horních cest dýchacích, která jsou provázena tvorbou hustého, vazkého hlenu.

Kontraindikace

Účinky přípravku Bromhexin a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Současné užívání s léčivy s protizánětlivými účinky (salicytáty, fenylbutazon a oxyfenbutazon) může vést ke zvýšenému dráždění žaludeční sliznice a k častějšímu výskytu trávicích obtíží. Současně s přípravkem nesmí být užívány léky potlačující kašel, jako např. kodein, neboť při jejich použití nemůže být zkapalněný hlen vykašláván.

Vedlejší příznaky

Nevolnost, pocit na zvracení, zvracení, průjem, závratě, bolesti hlavy, otok v obličeji, vyrážku na kůži.

Fakta

Přípravek užívejte pouze pokud trvá vykašlávání vazkého hlenu.
U lehčích akutních onemocnění je možné léčbu ukončit již po několika dnech.
Dospělí by neměli bez konzultace s lékařem užívat přípravek déle než 5 dnů.

Poznámka

Bromhexin nesmí být užíván při známé přecitlivělosti na bromhexin nebo na jiné látky obsažené v tomto přípravku a při aktivní vředové chorobě žaludku a dvanáctníku.
Rovněž těhotné a kojící ženy nesmějí tento přípravek užívat. Při porušené funkci jater a ledvin je možné přípravek užívat pouze na doporučení lékaře. Rovněž pacienti, kteří dříve prodělali vředovou chorobu žaludku nebo dvanáctníku, mohou přípravek užívat pouze na doporučení lékaře.
Údaje o firmě
Společnost BERLIN-CHEMIE je v rámci světové skupiny MENARINI GROUP zodpovědná za aktivity ve více než 30 zemích střední a východní Evropy a střední
Asie. Ve většině těchto zemí společnost spravuje pobočky či zastoupení. Naším záměrem je ve výše uvedených oblastech pomocí našich výrobků a know- how přispívat k řešení složité problematiky zdravotnické péče. Za tímto účelem si společnost
BERLIN-CHEMIE v mnoha zemích vytvořila řadu partnerství na nejrůznější úrovních.
Garantem jsou místní zaměstnanci. Vysoce motivovaní a perfektně školení, spoléhají při registraci a marketingu jak na zcela nové produkty od výzkumného oddělení společnosti
MENARINI, tak na tradiční, zavedené léky. www.berlin-chemie.cz

Příbalový léták