Jox Koncentrát pro přípravu kloktadla—100 ml

Humánní léčivý přípravek

Přípravek je určen na lehčí onemocnění sliznice dutiny ústní, jazyka, hltanu a mandlí a jako doplňková léčba při angíně apod. Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
139 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 8594737028113 | Zbozi: 18101070

Popis produktu

Přípravek je určen na lehčí onemocnění sliznice dutiny ústní, jazyka, hltanu a mandlí a jako doplňková léčba při angině apod. Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

Povidonum iodinatum

Užití

Bez porady s lékařem můžete Jox používat pouze u lehčích onemocnění sliznice dutiny ústní (afty apod.), jazyka, hltanu a mandlí. Jox se používá jako doplňková léčba při zánětlivých a infekčních onemocněních v dutině ústní a hltanu - angína, zánět hltanu, zánět mandlí, současný zánět hltanu a mandlí, zánět jazyka a afty, při chirurgických výkonech v dýchacích a polykacích cestách, při prvních příznacích chřipkových onemocnění (škrábání v krku) a k předcházení infekcí v dutině ústní.

Dávkování

dobrém léčebném efektu možno aplikovat i častěji (po 4 hodinách) , maximálně však 6krát denně

Příznaky

Používá u angin, vyvolaných streptokoky, a to jako podpůrná léčba při současné léčbě antibiotiky, k prvním příznakům bolesti v krku.

Prevence

Předcházení chřipkových onemocnění.

Kontraindikace

Přípravek se nesmí používat při přecitlivělosti na jód a další složky.

Vedlejší příznaky

Obvykle dobře snášen, ale mohou se vyskytnout reakce z přecitlivělosti (kožní vyrážka, pocit horka, zarudnutí).

Fakta

Účinky Joxu a účinky jiných současně používaných léků k místnímu použití v dutině ústní a hltanu se mohou navzájem ovlivňovat. Jox se nesmí používat současně s jinými léky k dezinfekci dutiny ústní a hltanu zejména s peroxidem vodíku.

Poznámka

Neužívat vnitřně! Při použití spreje chraňte oči a přípravek nevdechujte! Sprej lze použít u dětí od 8 let pouze tehdy, pokud se nebrání cizímu předmětu (aplikátoru) v ústech a pokud jsou schopny spolupráce, tj. jsou schopny zadržet dech a nepolykat při vstřikování přípravku,

Příbalový léták