Hylo-parin oční kapky—10 ml

Zdravotnický prostředek

HYLO-PARIN je sterilní roztok bez konzervačních látek, který zvlhčuje a ošetřuje rohovku a spojivku a ulehčuje očím od podráždění podmíněných okolním prostředím. Tím jsou zmírněny příznaky zarudnutí, pálení a pocit svědění.

Cena vč. DPH
423 Kč
Dostupnost
skladem 10 ks

PDK: 2537646 | Zbozi: 18108743

Popis produktu

HYLO-PARIN je sterilní roztok bez konzervačních látek, který zvlhčuje a ošetřuje rohovku a spojivku a ulehčuje očím od podráždění podmíněných okolním prostředím. Tím jsou zmírněny příznaky zarudnutí, pálení a pocit svědění.

Účinné látky

Hyaluronát sodný
Heparin sodný

Užití

HYLO-PARIN obsahuje sodnou sůl kyseliny hyaluronové, přirozenou látku, která se nachází nejen v oku, ale i v ostatních částech lidského těla. Tato látka má jedinečné fyzikální vlastnosti - vytváří rovnoměrný, stabilní a zvlhčující film, který dlouho ulpívá na povrchu oka, aniž by došlo k jeho odplavení. Tuto bioadhezivní vlastnost podporuje heparin. Heparin je také fyziologická substance, která se svou chemickou strukturou podobá sodné soli kyseliny hyaluronové. Sodná sůl kyseliny hyaluronové a heparin ošetřují rohovku a spojivku a společně s přirozenými slzami zvlhčují povrch oka. Oko je opatřeno dlouhodobě ulpívajícím a stabilním slzným filmem, a tak chráněno před drážděním okolního prostředí. HYLO-PARIN je bez konzervačních látek a obsahuje fyziologické substance, a proto je obecně velmi dobře snášen.

Dávkování

HYLO-PARIN by měl být dávkován individuálně podle Vašeho uvážení a na základě doporučení Vašeho očního lékaře. Obvykle se kape 3krát denně 1 kapka HYLO-PARINu do spojivkového vaku každého oka. Při silnějších obtížích je možné kapat HYLO-PARIN častěji v průběhu dne. Pokud musíte používat HYLO-PARIN častěji (např. více než 10krát denně) a při silnějších obtížích, nechte své oči pravidelně vyšetřit očním lékařem.
HYLO-PARIN je určen k dlouhodobému použití, při déletrvajících obtížích (např. déle než dva týdny) byste ovšem měli — jako při všech onemocněních — požádat o radu svého očního lékaře.

Příznaky

Pálivé, svědící, slzící oči, pocit písku v očích, suché oči.

Kontraindikace

HYLO-PARIN nemůže být používán při přecitlivělosti vůči některé z jeho složek.

Složení

HYLO-PARIN je sterilní roztok bez konzervačních látek obsahující 1 mg/ml hyaluronátu sodného, 1300 IU/ml heparinu sodného (z vepřových střevních sliznic), glycerol, citrátový pufr a vodu.

Příbalový léták