Hypromeloza - P oční kapky—10 ml

Zdravotnický prostředek

l-iYPROMELOZA-P je přípravek s ochranným epitelizačním a zvlhčujícím účinkem. Na povrchu rohovky a spojivky vytváří dočasný ochranný film, čímž zvlhčuje vnější povrch oka a slouží jako náhrada při nedostatečné tvorbě slz.

Cena vč. DPH
112 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 8588000227853 | Zbozi: 18103053

Popis produktu

HYPROMELOZA-P je přípravek s ochranným epitelizačním a zvlhčujícím účinkem. Na povrchu rohovky a spojivky vytváří dočasný ochranný film, čímž zvlhčuje vnější povrch oka a slouží jako náhrada při nedostatečné tvorbě slz.

Účinné látky

Hydroxypropypmethylcellulosum

Užití

Poskytuje rychlou úlevu při menších podrážděních očí která nejsou infekčního původu.
Odstraňuje pocit,suchostí“ očí. Dexpanthenol (vitamín ze skupiny B) přispívá k zrychlené obnově buněk na povrchu rohovky (epitelizaci).
HYPROMELOZA-P© se používá k podpůmé léčbě při snížené tvorbě slz a na doporučení lékaře u syndromu suchého oka (keratokonjunktivítís sícca) např. u Sjogrenova syndromu. Přípravek je možné použít při malých oděrkách rohovky, po padnutí drobných cizích tělísek do oka nebo po operacích oka.
Pomáhá také k úlevě při svědění a nepříjemných pocitech (štípání, pálení, pocit písku v očích) doprovázejících prostá podráždění oka větrem, prachem, kouřením, znečistěným ovzduším atd. Slouží také ke zmírnění oční únavy způsobené dlouhodobým čtením, řízením motorových vozídel, sledováním obrazovky televize nebo monitoru počítače.
Přípravek mohou užívat dětí, mladiství i dospělí.

Dávkování

Pokud lékař neurčí jinak, aplikují se obvykle 2 - 3 krát denně 1- 2 kapky do spojivkového vaku oka. Podle potřeby se však mohou aplikovat 1- 2 kapky i každou hodinu.
Údaje o firmě www.unimedpharma.sk

Příbalový léták