Femibion 1 Plánování a 1.trimestr—28 tablet

Potravní doplněk pro plánování & první týdny těhotenství - do konce 12. týdne. Podporuje specifické potřeby v období plánování a potřeby miminka i nastávající matky během 1. trimestru těhotenství.

Cena vč. DPH
359 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 3874287 | Zbozi: 18132196

Popis produktu

Potravní doplněk pro plánování A první týdny těhotenství - do konce 12. týdne.
Podporuje specifické potřeby v období plánování a potřeby miminka i nastávající matky během 1. trimestru těhotenství.

Užití

Zejména v prvním trimestru potřebuje tělo budoucí maminky dostatek folátu pro správný vývoj miminka, protože nízká hladina folátu je jedním z rizikových faktorů pro vznik defektu neurální trubice u nenarozeného miminka.*
Kyselina listová a Metafolin© jsou zdrojem folátu v přípravku Femibion© 1. Metafolin© je biologicky aktivní a přímo dostupná forma folátu, tzv. „aktivní folát“, který tělo využije lépe než obyčejnou kyselinu listovou.
Femibion© 1 obsahuje také vitamin D3 a podporuje tak jeho dostatečný příjem během těhotenství. Vitamin D3 přispívá k normální funkci imunitního systému a podílí se na procesu dělení buněk.
Femibion© 1 obsahuje kromě vitaminu D3 a folátu i další pečlivě vybrané látky: 9 vitaminů (vitaminy skupiny B, vitamin C a E), jód a dále selen, cholin a železo.
Zelezo přispívá k normální tvorbě červených krvinek a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Cholin přispívá k normálnímu metabolismu homocysteinu. Na začátku těhotenství se zvyšuje potřeba cholinu. *Doplňkový příjem kyseliny listové zvyšuje mateřskou hladinu folátu. Nízká hladina folátu u těhotných žen je rizikovým faktorem pro vznik defektu neurální trubice u vyvíjejícího se plodu. Doporučuje se proto, aby ženy užívaly 400 mcg doplňkové kyseliny listové denně nejméně 1 měsíc před a až 3 měsíce po početí. Byl vědecky prokázán vliv nízké hladiny folátu u matky jako významný rizikový faktor při vzniku defektu neurální trubice.
Pro vznik defektu neurální trubice existuje více rizikových faktorů, a proto změna jednoho z nich může ale nemusí mít příznivý účinek. Foláty také přispívají k růstu mateřských tkání během těhotenství, např. placenty, proto je zapotřebí dbát na jejich dostatečný příjem po celou dobu těhotenství. Placenta poskytuje dětem všechny potřebné živiny.

Dávkování

Užívejte 1 tabletu denně, nejlépe s jídlem nebo po jídle a zapijte dostatečným množstvím vody.
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Doplňky stravy neslouží jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu.

Příbalový léták