Faktu rektální mast—20 g

Faktu rektální mast—20 g

Humánní léčivý přípravek

Přípravek se užívá k léčbě hemoroidů. Mast je určena k léčení vnějších i vnitřních hemoroidů. Přípravek se používá i při vyrážkách a svědění v oblasti konečníku (anální ekzémy, pruritus). Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
127 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 3103679 | Zbozi: 18100736

Popis produktu

Přípravek se užívá k léčbě hemoroidů. Mast je určena k léčení vnějších i vnitřních hemoroidů. Přípravek se používá i při vyrážkách a svědění v oblasti konečníku (anální ekzémy, pruritus). Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

Policresulenum
Cinchocaini hydrochloridum

Užití

Léčivou látkou Faktu masti a čípků je policresulen. Faktu rychle zastavuje krvácení, svědění a pálení při hemoroidech a dalších obtížích v oblasti řiti. Zabraňuje vzniku zánětu a podporuje regeneraci postižené oblasti. Cinchokain působí místní znecitlivění, čímž snižuje svědění a pálení.
Faktu se užívá k léčbě hemoroidů. Mast je určena k léčení vnějších i vnitřních hemoroidů, čípky se užívají k léčbě vnitřních hemoroidů, obzvláště jsou-li doprovázeny záněty a krvácením. Přípravek se používá i při vyrážkách a svědění v oblasti konečníku (anální ekzémy, pruritus). Při léčbě ran po předchozím chirurgickém zákroku v oblasti konečníku lze použít Faktu pouze na doporučení lékaře.
Faktu se aplikuje do konečníku/okolí konečníku po vyprázdnění stolice.

Dávkování

Není-li předepsáno jinak, nanáší se mast 2-3x denně na postižená místa, podle možnosti se vmasíruje.

Kontraindikace

Nepoužívejte Faktu jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na některou z léčivých látek nebo na kteroukoliv složku přípravku Faktu.
Faktu čípky obsahují tekutý sojový lecitin. Osoby se známou přecitlivělostí na sóju nebo burské ořechy nesmí čípky používat.

Vedlejší příznaky

Při použití Faktu v oblasti řitního otvoru může dojít ke zvlhčení spodního prádla z důvodu tělesného tepla. Proto se doporučuje použití hygienických vložek či ochranné vrstvy.

Příbalový léták