Duotherm Obklad teplý + chladný—11x15cm

Zdravotnický prostředek

Univerzální gelový polštářek opakovaně použitelný jako teplý či studený obklad s velikou šíří klinicky i prakticky ověřených aplikací. Gel, uzavřený v polymerovém obalu, se vyznačuje schopností absorbovat chlad i teplo v rozmezí od -20 do +60 st.C.

Cena vč. DPH
72 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 8594039531014 | Zbozi: 18102421

Popis produktu

Univerzální gelový polštářek opakovaně použitelný jako teplý či studený obklad s velikou šíří klinicky i prakticky ověřených aplikací. Gel, uzavřený v polymerovém obalu, se vyznačuje schopností absorbovat chlad i teplo v rozmezí od -20 do +60 st.C.

Užití

K opakovanému a střídavému použití jako studené obklady při bolestech hlavy, zubů, kloubů (akutních), zánětu slepého střeva, štítné žlázy, lůžka nehtu, okrajů očních víček, šlachové pochvy, žlučníku, zranění kostí, kloubů, svalů a šlach (v akutním stadiu), menisku, popáleninách, bodnutí včelou a hmyzem, horečkách, spále a spalničkách, krvácení z nosu, úpalu, dně a jako teplé obklady při bolestech zad a kříže, klobů (chronických), ledvin, vejcovodu a vaječníků, močového měchýře, ječném zrnu, nežitu, menstruaci, zánětu středního ucha (akutním), rýmě, vředu, akné, tříselné kýle u dětí, příušnic, svalové křeči a před silnějším zatěžování šlach a vazů. Střídavé obklady - zpravidla nejdříve studené při výronu, natrženém svalu, vymknutém kloubu, nízkém krevním tlaku a šoku.
Při sportu a jiných aktivitách se polštářky používají pro akutní ošetření zranění (pohmoždění, výronu, vymknutí, natržení, zlomení), jako prevence potíží při intenzivním zatěžování svalů, šlach a kloubů, pro zkrácení doby rekonvalescence, při rehabilitaci.
Polštářky se vyrábí ve velikostech: malý 110x150mm, střední 110x300mm, velký 200x300mm a regabilitační 300x400mm.

Dávkování

Návod k použití

Studený obklad získáte vložením polštářku do chladničky nebo do mrazničky (max. -20st.C) po dobu asi 30 minut. Teplý obklad získáte ohřevem v dostatečném množství vody dle velikosti polštářku (1- 3 litry, max. +60 st.C, cca 5 minut). Polštářek ohřívejte až po odstavení vodní lázně z tepelného zdroje. Před přiložením na tělo jej zabalte do vhodné textílie (ručník, plena, šátek apod.). Učinky obkladu závisí na použité teplotě, době aplikace a počtu opakování. Doba přiložení studených obkladů by měla být delší než 30 minut, prodleva mezi opakováním by měla trvat stejnou dobu. Obecně platí, že čím menší plochu ušetřujeme, tím kratší dobu obklad přikládáme (zápěstí, kotník 5 - 10 minut, kolena, lokte 10 - 20 minut, páteř, záda 20 - 30 minut).

Kontraindikace

Při srdečním onemocnění, diabetu, poruchách krevního oběhu a těhotenství věnujte aplikacím zvýšenou pozornost. Studené obklady nepoužívejte u ledvin, močového měchýře, při poruše arteriálního prokrvení a při podezření z tumoru. V případech, kdy si nejste zcela jisti, konzultujte použití se svým lékařem.

Fakta

Studené či teplé obklady v místě přiložení především zužují či rozšířují cévy a tím omezují či zvyšují přísun krve k postiženým místům. Velmi účinně tak tlumí bolesti, brzdí otoky a záněty, zlepšují prokrvení, uvolňují svalové křeče a ztuhlost svalů, šlach a kloubů. Při bolesti zad či za krkem se jedná nejčastěji o svalové napětí, vyvolané silným či jednostranným zatížením často za spoluúčasti chladu a psychické zátěže. V tomto případě se osvědčují opakované horké obklady s následnou masáží.

Poznámka

Výrobky Duotherm uchovávejte v čistém, chladném prostředí tak, aby byly co nejméně pomačkány. Případné znečištění odstraňte jemným omytím vlažnou vodou případně antibakteriálním mýdlem. Výrobky chraňte před poškozením ostrými předměty. Při poruše celistvostti vyteklý gel opláchněte větším množstvím vody a polštářky likvidujte jako běžný domovní odpad. Při použití sei na polštářky nelehejte či nesedejte. Pokud dojde k protržení obalu a vytečení gelu, opláchněte ihned postižená místa velkým množství vlažné vody. Výrobky DUOTHERM jsou určeny pouze k vnějšímu použití.

Složení

Celulóza, vyšší alkohol, voda, identifikační příměsi.

Příbalový léták