Bioderma Sébium moussant—200 ml

Čisticí pěnivý gel na mastnou, smíšenou nebo problematickou pokožku. Bez obsahu mýdla, jemný mycí základ je výborně snášen i velmi citlivou pokožkou. Má fyziologické pH, bez parabenů. Působí i antibakteriálně.

Cena vč. DPH
419 Kč
Dostupnost
skladem 3 ks


PDK: 3401578653709 | Zbozi: 18115993

Popis produktu

Čisticí pěnivý gel na mastnou, smíšenou nebo problematickou pokožku. Bez obsahu mýdla, jemný mycí základ je výborně snášen i velmi citlivou pokožkou. Má fyziologické pH, bez parabenů. Působí i antibakteriálně.

Užití

Čistící gel pro každodenní hygienu smíšené nebo mastné kůže s akné, kůže se zánětem vlasových váčků (folikulitidou) nebo kůže ošetřované vysušujícími léčivy. Přípravek je možné s výhodou používat také pro holení vousů u mužů a chloupků na těle.

Dávkování

Aplikovat 1-2 krát denně na navlhčenou kůži. Rozpěnit, pak důkladně opláchnout a lehce osušit. Používá se také místo pěny na holení.

Fakta

Aktivní hygienický přípravek. Důkladně čistí kůži bez podráždění (bez použití mýdla, má fyziologické pH), omezuje množení nežádoucích bakterií a tím kůži výrazně zklidňuje, reguluje produkci kožního mazu.
Akné je chronické zánětlivé onemocnění mazových žláz postihující stejnou měrou mladé lidi obou pohlaví. Na jeho vzniku se podílí celá řada faktorů, a to jak vrozených, hormonálních, tak i zevního prostředí.
Akné je vždy doprovázeno zvýšenou tvorbou kožního mazu. Složení a produkce kožního mazu je řízena hormonálně. Jednou ze složek mazu je látka tukové povahy - skvalen.
Jeho koncentrace je v mazu u aknózní pokožky zvýšena a působením přemnožených bakterií (P.acnes) je skvalen přeměňován na velmi hustou polymerní látku. Kožní maz ztrácí svou tekutost, vysoce zhoustne a ucpává zúžené vývody mazových žláz, což vede ke vzniku typických projevů akné — komedonů („uhrů“).
Uhry jsou v prvním stadiu nezanícené, avšak bez správného ošetřování pokožky vznikne zánět a vytvoří se typický pupínek nebo neštovička s hnisavým obsahem. Tyto projevy jsou pak příčinou nepěkného vzhledu kůže a zdrojem všech stresů a psychických problémů postiženého.

Poznámka

Akné je onemocnění, jehož příčiny (nadměrná tvorba mazu, nadměrné rohovatění, infekce a zánět) byly důkladně zkoumány. To umožnilo velký pokrok v léčbě akné a navržení účinných kosmetických a hygienických přípravků proti akné a pro mastnou kůži. Program
Sébium zahrnuje přípravky určené pro současnou nebo následnou dermatologickou péči o kůži s akné nebo pro ošetřování mastné kůže, která bývá tímto onemocněním často postižena. V případě akné a mastné kůže s tendencí k akné je významnou součástí léčebného postupu také přiměřená sluneční ochrana. Pro ošetření v období sluneční sezóny byl vyvinut speciální kombinovaný přípravek Photoderm AKN. Obsahuje látky regulující rohovatění kůže, které působí proti tvorbě akné a současně poskytuje optimální sluneční ochranu (SPF 20) u osob s akné. Umožňuje, aby se uplatnil příznivý efekt slunce, ale zabránilo se jeho nadměrnému působení vedoucímu k pozdějšímu zhoršení akné.

Příbalový léták