Tea Tree Oil 100% roll-on—5ml

Čistý olej čajovníku australského neboli Tea Tree Oil, je jedinečným, vysoce účinným přírodním antiseptikem, který chrání zdravou pokožku a zabraňuje infekcím.

Cena vč. DPH
67 Kč
Dostupnost
skladem 2 ks


PDK: 8594056781669 | Zbozi: 18103132

Popis produktu

Čistý olej čajovníku australského neboli Tea Tree Oil, je jedinečným, vysoce účinným přírodním antiseptikem, který chrání zdravou pokožku a zabraňuje infekcím.

Účinné látky

Olej z čajovníků australského

Užití

Přírodní antiseptikum pro ošetření a desinfekci pokožky (akné, opary, afty, bodnutí hmyzem, menší popáleniny, suchá a rozpraskaná pokožka, kožní plísně, únava a bolesti svalů)

Kontraindikace

Nejsou známy.

Vedlejší příznaky

Nejsou známy.

Fakta

Melaleuca alternifolia, neboli australský čajovník (ovšem s pravým čajovníkem Thea sinensis nemá nic společného) se v přírodě vyskytuje pouze v severovýchodní Austrálii.
Jedná se o strom z čeledi myrtovitých a jeho olej má unikátní schopnosti čistit i hojit rány a poškození kůže u lidí i u zvířat. Přináší rychlou úlevu i při bodnutí hmyzem, kdy nejen že téměř okamžitě zmírní bolest, ale dokáže podstatně zmírnit i toxické následky (třeba když dostaneme žihadlo).
Pro naši civilizaci tento strom objevil kapitán James Cook v roce 1770, i když australští domorodci jeho účinky znali již dávno. K objevu neuvěřitelně silných antiseptických účinků západními lékaři však došlo až mnohem později. Teprve v roce 1923 zjistil A. R.
Penfold, že esenciální olej z australského čajovníku má 13x silnější baktericidní účinky než tehdy hojně užívaná kyselina karbolová (fenol)
Jak pokračoval další výzkum, ukazovala se ještě další zajímavá vlastnost tohoto oleje.
Byl prakticky nejedovatý a nedráždivý pro zdravé tkáně a účinkoval i proti kožním plísním, včetně kandidóz. Ukázalo se také, že olej snadno proniká do zanícených tkání, na rozdíl od tkání zdravých.
Objevem sulfonamidů a antibiotik se zájem o Tea Tree Oil utlumil, ale později, když se začaly ukazovat i nevýhody těchto látek, nastala opětovná renesance zájmu.
Český název tohoto zázračného stromku je kajeput střídavolistý (nebo též bělostrom střídavolistý), jméno vzniklo spojením výrazu používaného původními australskými obyvateli „caju-puti“ a překladu latinského alternifolia — střídavolistý. S čajovníkem nemá rostlina nic společného, jde o dřevinu z příbuzenstva myrty a blahovičníku. Pro siličný olej získaný moderní technologií z jeho listí se vžil název TEA TREE OIL (TTO).
Léčivé vlastnosti oleje TTO byly známy již Bundjalungům, kmeni původních obyvatel
Austrálie, používali jej na širiké spektrum onemocnění. Kromě uvedených aplikací lze olejem léčit ucpané nosní cesty, opary, spáleniny od slunce a řadu mykotických infekcí včetně kandidózy.
Cajovníkový olej“ začal být považován za zázračný lék. A tento „zázrak z pátého kontinentu“ brzy uvedl do pohybu milionový obchod a stal se významným australským vývozním artiklem. Bylo dosaženo prvních úspěchů při kultivaci této bahenní rostliny.
Australská společnost Thursday Plantation se od roku 1976 zaměřila na přesazování pečlivě vybíraných stromů na zavlažované plantáže v oblasti Bungawalbyn Creeku a na komerční využití oleje TTO. Ten může být podáván v surovém stavu, ale může také tvořit složku šamponů, mýdel, antiseptických krémů, a lze jej aplikovat dokonce i u domácích zvířat jako prostředek proti svědivosti.
Údaje o firmě
Vivaco s.r.o. je moderní, dynamicky se rozvíjející společnost, která se zabývá vývojem, výrobou a prodejem kosmetických produktů. Výrobky obchodních značek jako Herb
Extract, Orsay, Olivia, Sun Vital nebo Panthenol jsou na českém trhu více než 15 let a jsou mezi zákazníky velmi oblíbené.
V posledních letech se společnost orientuje v souladu se zdravým životním stylem na vysoce kvalitní produkty na přírodní bázi. Ve spolupráci s farmaceutickými společnostmi jsme jako poslední novinku připravili přírodní vitamínové preparáty, které vhodně doplňují a podporují účinky našich kosmetických výrobků. Naše zkušenosti a know-how využívá rovněž řada dalších společností pro které vyvíjíme a vyrábíme vlastní privátní kolekce.
Spokojenost zákazníku s produkty si potom každodenně ověřujeme v našich specializovaných firemních prodejnách nebo prostřednictvím diskuse se členy VIVA klubu na našich webových stránkách.
Www.vivaco.cz

Příbalový léták