Optosol Plus—roztok 250 ml

Zdravotnický prostředek

Přípravek na denní ošetřování kontaktních čoček, tepelnou desinfekci, uchovávání a odstraňování deposit.

Cena vč. DPH
165 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 8591571000152 | Zbozi: 18103587

Popis produktu

Přípravek na denní ošetřování kontaktních čoček, tepelnou desinfekci, uchovávání a odstraňování deposit.

Účinné látky

Chlorid sodný

Užití

Přípravek na denní ošetřování všech typů kontaktních čoček. Zabraňuje tvorbě vápenatých usazenin. Vhodný též pro rozpouštění enzymatických tablet.

Příznaky

Fyziologický roztok pro oplachování, desinfekci a uchovávání všech typů kontaktních čoček. Přípravek je indikován pro denní ošetřování všech typů kontaktních čoček.

Kontraindikace

Zádné kontraindikace nejsou známé.

Vedlejší příznaky

Zádné nežádoucí účinky nejsou známé.

Fakta

Návod k použití

Čočku sejměte z oka a položte ji na dlaň. Nalijte na čočku malé množství roztoku
OPTOSOL plus a bříškem prstu druhé ruky ji jemně, ale důkladně promněte. Čočku opláchněte a uložte do ochranného košíčku pouzdra předem ovlhčeného roztokem
OPTOSOL plus. Stejným postupem uložte i druhou čočku. UCHOVÁVÁNÍ ČOČEK -
Uchovávají-li se čočky bez nošení po delší dobu (více než týden), doporučujeme je před nasazením desinfikovat čerstvým roztokem.

Poznámka

Upozornění: Při manipulaci s kontaktními čočkami pozor na poškození čočky nehtem. Při ukládání čočky do pouzdra dejte pozor na správné umístění levé a pravé čočky.
Používání jakýchkoli očních léků konzultujte se svým kontaktologem. V případě přetrvávajícího podráždění očí se obraťte na svého kontaktologa. Po otevření lahve spotřebujte roztok do 60 dnů. Nedotýkejte se kapací vložky ani vnitřku uzávěru. Neužívat vnitřně. Varování: Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Přípravek musí být uchováván mimo dosah dětí. Je-li porušena pojistka uzávěru, přípravek nepoužívejte.

Příbalový léták