Magnesii Lactici 0,5 tbl. Medicamenta—100 tablet

Humánní léčivý přípravek

Prevence a monoterapie hypomagnezémie a současná léčba hypomagnezémie doprovázející jiná onemocnění jako je diabetes, virové hepatitidy, poruchy jaterních funkcí v důsledku alkoholismu, jaterní insuficience provázející některá jiná onemocnění apod. Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
179 Kč
199 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 8595112610060 | Zbozi: 18101247

Popis produktu

Prevence

doprovázející jiná onemocnění jako je diabetes, virové hepatitidy, poruchy jaterních funkcí v důsledku alkoholismu, jaterní insuficience provázející některá jiná onemocnění, hypercholesterolémie; dlouhodobé stresové stavy, funkční příznaky anxietních krizí s hyperventilací (spasmofilie, konstituční tetanie); podpůmá léčba při současné kauzální terapii kardiovaskulárních chorob (hypertenzi, stavech po infarktu myokardu, nežádoucích účincích vysokých dávek kardioglykosidů), jako doplněk antihypertenzní terapie. Dále je hořčíkový přípravek vhodný k prevenci premenstruálních tenzí, k tlumení migrenózních stavů a jako součást léčby chronických zánětlivých střevních onemocnění.
Doplňková terapie některých alergických onemocnění, dlouhodobé aplikace hormonálních kontraceptiv, silných diuretik a laxancií zvyšujících eliminaci hořčíku z organismu.
Při zjištěné hypomagnezémii v těhotenství: insomnolence, algické uterospasmy, algické kontraktury kosterního svalstva.
Přípravek mohou užívat dospělí, děti nad 6 let věku, mladiství a těhotné i kojící ženy.

Užití

Dávkování

Dospělí: v indikaci léčby hypomagnezémie 6 tablet denně - při preventivním podávání obvykle 2 - 3 tablety denně - v ostatních indikacích včetně substituční terapie 4 tablety denně.
Děti nad 6 let věku: 1/2 až 1 tableta denně.
Denní dávku je vhodné rozdělit do 2 až 3 dávek. Dospělí polykají tablety celé, nerozdělené a zapíjejí dostatečným množstvím tekutin. Děti polykají určenou dávku vcelku a zapíjejí dostatečným množstvím tekutin.
Hořčíkové přípravky mají být podávány mezi jídlem.

Kontraindikace

Hypermagnezémie, těžká renální insuficience. © Magnesium zpomaluje | absorpci digitalisových glykosidů, tetracyklinů, penicilaminu, fluorochinolonů a kyseliny listové; prodlužuje eliminační poločas efedrinu. U pacientů s renální insuficiencí zvyšuje sérové koncentrace vápníku. Dlouhodobé podávání hořčíkových přípravků pacientům léčených diuretiky může vést ke zvýšení tubulární reabsorbce magnézia a tím vést ke vzniku hypermagnezémie. Ve vyšších dávkách může hořčík potencovat účinek antidepresiv a anxiolytik.

Příbalový léták