Enterol 250 mg—30 tobolek

Humánní léčivý přípravek

Přípravek je určen k podpůrné léčbě akutního infekčního průjmu, léčbě i prevenci zánětu tlustého střeva a podpůrné léčbě syndromu dráždivého střeva. Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
475 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 2910975 | Zbozi: 18107199

Popis produktu

Přípravek je určen k podpůrné léčbě akutního infekčního průjmu, léčbě i prevenci zánětu tlustého střeva a podpůrné léčbě syndromu dráždivého střeva. Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

Saccharomyces boulardii siccatus

Užití

Přípravek je indikován k podpůrné léčbě akutního infekčního průjmu u dětí i dospělých, k léčbě i prevenci kolitidy a průjmů způsobených antibiotiky. Současně s vankomycinem a metronidazolem se používá k léčbě kolitidy způsobené Clostridium difficile. Je určen k prevenci kojeneckých průjmů a podpůrné léčbě syndromu dráždivého tračníku.

Dávkování

Dospělí a děti od 4 let obvykle užívají 1 nebo 2 tobolky jednou nebo dvakrát denně, děti do 4 let 1 až 2 tobolky denně. Tobolky se polykají celé a zapíjejí dostatečným množstvím tekutiny. Při podání kojencům a dětem do 3 let je třeba tobolky otevřít a jejich obsah smíchat s vodou, oblíbeným nápojem, potravou, nebo s potravou v kojenecké lahvi. Obsah tobolky lze smíchat s tekutinou nebo potravou i u pacientů, kteří mají problémy s polykáním celých tobolek. Pacienti, kteří mají problém s polykáním tobolek či s charakteristickým zápachem obsahu tobolky, a děti od 3 let mohou též užívat Enterol ve formě prášku pro přípravu suspenze. Přípravek se nesmí zapíjet ani míchat s velmi studeným nebo velmi teplým nápojem ani potravou! Nesmí se míchat s alkoholem!

Kontraindikace

Přípravek je kontraindikován při přecitlivělosti na některou složku přípravku a u pacientů s centrálním venozním katetrem.

Vedlejší příznaky

Během léčby může dojít k žaludečním a střevním obtížím (bolesti žaludku, plynatost, zácpa) nebo se mohou vyskytnout kožní alergické reakce (svědění, zarudnutí, kopřivka), které nevyžadují přerušení léčby. Ve výjimečných případech může u pacientů hospitalizovaných s gastrointestinálním onemocněním nebo s centrálním venozním katetrem dojít k fungemii.

Poznámka

Přípravek obsahuje životaschopné buňky, proto se nesmí míchat s velmi teplým (nad 50 stupňů Celsia) ani ledovým nápojem nebo potravou. Nesmí se míchat s alkoholem.
Léčba přípravkem Enterol nenahrazuje rehydrataci. Množství rehydratace a cesta podání (orální, intravenozní) musí být přizpůsobeny závažnosti průjmového onemocnění, věku a aktuálnímu zdravotnímu stavu pacienta. Saccharomyces boulardii je životaschopný mikroorganismus spojený s rizikem systémové mykotické infekce gastrointestinálním přenosem nebo kontaminací z rukou.
Ojedinělé případy fungemie byly pozorovány u hospitalizovaných pacientů v těžkém stavu, a to velmi často s gastrointestinálním onemocněním nebo s centrálním venozním katetrem.

Složení

Léčivou látkou je Saccharomyces boulardii siccatus 250 mg v jedné tobolce (odpovídá minimálně 1x109 životaschopných buněk).
Pomocnými látkami jsou: monohydrát laktosy, stearan hořečnatý, želatina, oxid titaničitý.

Příbalový léták