Celaskon Pomeranč 100 mg—30 tablet

Humánní léčivý přípravek

Tabletová forma vitaminu C je vzhledem k rychlejšímu nástupu účinku vhodná při akutním nedostatku zmíněného vitaminu. Vitamin C se užívá při předcházení a léčbě nedostatku vitaminu C, nejčastěji při jeho zvýšené potřebě, v období infekčních onemocnění. Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
64 Kč
Dostupnost
skladem 3 ks


PDK: 3894491 | Zbozi: 18141243

Popis produktu

Tabletová forma vitaminu C je vzhledem k rychlejšímu nástupu účinku vhodná při akutním nedostatku zmíněného vitaminu. Vitamin C se užívá při předcházení a léčbě nedostatku vitaminu C, nejčastěji při jeho zvýšené potřebě, v období infekčních onemocnění. Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

Acidum ascorbicum

Užití

Celaskon pomeranč se podává u dospělých a u dětí k prevenci nebo léčbě stavů spojených s nedostatkem vitaminu C v organismu, zejména v období zvýšených nároků na jeho spotřebu (v dětství při růstu, v těhotenství, při kojení, při namáhavé práci, sportu, u infekčních onemocnění, v rekonvalescenci, při jednostranné stravě, ve stáří, u kuřáků apod.).

Dávkování

Dospělí a děti starší než 6 let užívají pro krytí zvýšené spotřeby vitaminu C 2-5 tablet přípravku Celaskon pomeranč denně, při nedostatku vitamínu C 5-10 tablet přípravku
Celaskon pomeranč denně. Dětem ve věku 3-6 let se podávají v období zvýšené spotřeby vitaminu C 1-2 tablety přípravku Celaskon pomeranč denně. Dětem do 3 let smí být vitamin C podán jen na doporučení lékaře a v dávkách jím stanovených. Tablety mohou být rozkousány, volně rozpuštěny v ústech anebo přímo spolknuty. O pravidelném podávání, zvláště pokud přesahuje 1 týden, se poraďte s lékařem.

Vedlejší příznaky

Při doporuč. dávkování je Celaskon dobře snášen, protože množství vitaminu C, které přesahuje potřeby org. se vyloučí rychle do moče.

Fakta

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Poznámka

Vitamin C může ve vyšších dávkách ovlivnit správnost výsledků některých laboratorních testů, zejména stanovení cukru v moči a test na krvácení ve stolici — několik dní před těmito testy je potřeba Celaskon pomeranč vysadit.

Složení

Acidum ascorbicum (Vitamin C) 100 mg v 1 tabletě

Příbalový léták