Vitamín E Zentiva 200mg—30 tobolek

Humánní léčivý přípravek

Vitamín E má významnou úlohu v organismu. Zabraňuje vzniku toxických oxidačních produktů a vzniku volných kyslíkových radikálů, které působí škodlivě na organizmus. Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
158 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 1643759 | Zbozi: 18102107

Popis produktu

Vitamín E má významnou úlohu v organismu. Zabraňuje vzniku toxických oxidačních produktů a vzniku volných kyslíkových radikálů, které působí škodlivě na organizmus.
Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

Vitamin E

Užití

Vitamin E má významnou úlohu v organizmu. Je zapojen do oxidoredukčních pochodů v rámci metabolizmu základních složek buňky a stabilizuje některé hormony a enzymy.
Zabraňuje vzniku toxických oxidačních produktů a vzniku volných kyslíkových radikálů, které působí škodlivě na organizmus.

Dávkování

Pokud nedoporučí lékař jinak, dospělí a děti starší 12 let 200-400 mg denně po jídle. U dětí mladších 12 let určí dávkování lékař.
Tobolky se bez rozkousání zapijí 200 ml tekutiny.

Příznaky

Porucha vstřebávání a chudokrevnost způsobená nedostatečnou výživou, doplňková léčba při poruchách plodnosti a pro předcházení vývojových poruch plodu, pro zlepšení potíží u žen v klimakteriu a pro zvýšení účinku hormonální léčby poruch menstruačního cyklu, pro nemocné s poruchami nervové a svalové tkáně, neurologickými degenerativními onemocněními (např.Alzheimerova choroba), svalovou ochablostí a zánětlivými degenerativními změnami kloubů a chrupavky u chronických revmatických onemocnění, k podpůrné léčbě při poruchách žláz s vnitřním vylučováním.
Jako samoléčbu lze Vitamin E užívat při předcházení jeho nedostatku a pro jeho silný antioxidační účinek na mnoho látek - při nadměrné fyzické zátěži a k podpoře imunitních pochodů.

Kontraindikace

Přípravek nesmí užívat nemocní s přecitlivělostí na vitamin E nebo pomocné látky.
Není určen pro děti do 3 let

Vedlejší příznaky

Přípravek je obvykle dobře snášen, pokud je dodržováno doporučené dávkování. Při užívání vysokých dávek (1 g denně) se mohou vyskytnout zažívací potíže v podobě bolení břicha a průjmů, pocitu únavy a slabosti. Někdy dochází k poruchám cévní propustnosti a k zánětu žil. Při případném výskytu jakýchkoliv neobvyklých reakcí se poraďte se svým lékařem.

Poznámka

Současné užívání Vitaminu E a kortikoidů nebo hormonální antikoncepce zvyšuje riziko žilní trombózy. Užívání přípravku současně s léky snižující krevní srážlivost (antikoagulancia) zvyšuje jejich účinek. V dávce 200 mg denně je možno přípravek užívat dlouhodobě.V dávce 400 mg denně je po 2 měsících nutná 1-2 měsíční přestávka. Po uplynutí této doby je možno přípravek užívat další 2 měsíce.
Bez doporučení lékaře nesmí přípravek užívat ženy v těhotenství a v době kojení, nemocní se žilní trombózou (srážení krve v cévách) a děti mladší 12 let. O vhodnosti současného užívání přípravku Vitamin E s jinými léky se poraďte s lékařem. Bez doporučení lékaře neužívejte současně jiné přípravky s obsahem vitaminů a minerálů a jiné volně prodejné léky. Dojde-li k předávkování nebo náhodnému požití většího množství přípravku dítětem, poraďte se s lékařem. Vitamin E obsahuje červené barvivo ponceau 4R, které může způsobit alergickou reakci včetně záchvatu průduškového astmatu. Alergická reakce je častější u pacientů se známou přecitlivělosti na kyselinu acetylsalicylovou.

Složení

Tocoferoli alfa acetas (tocoferolum aceticum, vitamin E) 100 mg, 200 mg a 400 mg v 1 tobolce.
Pomocné látky: rostlinný olej, želatina, glycerol 85 %, methylparaben, ponceau 4R.

Příbalový léták