Vigantolvit D3 2000 I.U.—60 tobolek

VIGANTOLVIT je doplněk stravy s vitaminem D 2 000 I.U. Schopnost vytvářet vitamin D v pokožce klesá s přibývajícím věkem a průměrný denní příjem ze stravy pokrývá 10–20% naší denní potřeby. Proto se doporučuje doplňování vitaminu D v průběhu celého roku.

Cena vč. DPH
194 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 3572030 | Zbozi: 18124021

Popis produktu

VIGANTOLVIT je doplněk stravy s vitaminem D 2 000 I.U. Schopnost vytvářet vitamin D v pokožce klesá s přibývajícím věkem a průměrný denní příjem ze stravy pokrývá 10-20% naší denní potřeby. Proto se doporučuje doplňování vitaminu D v průběhu celého roku.

Užití

Osoby, které by měly věnovat pozornost své hladině vitaminu D: - Veškeré obyvatelstvo v měsících se sníženým slunečním svitem (září až duben) - Osoby, které pracují v uzavřených místnostech - Osoby, které používají prostředky na ochranu před sluncem - Starší lidé - Osoby s výraznou nadváhou - Ženy po menopauze - Osoby s tmavým typem pleti

Dávkování

DOPORUČENY ZPŮSOB UŽÍVÁNÍ:
Pro dospělé: 1x denně jednu kapsli během jídla, zapijte dostatečným množstvím tekutiny.
Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Příznaky

Od objevu vitaminu D na začátku 20. století víme, jak důležitý je tento vitamin pro uchování zdraví kostí. V průběhu minulého desetiletí byly dokonce zjištěny další jeho funkce: Vitamin D například přispívá k uchování normální funkce svalů a hraje důležitou roli v buněčném dělení. Vitamin D podporuje také normální fungování imunitního systému.
Vitamin D můžeme získávat ze dvou důležitých zdrojů: - Slunečního světla, které je důležité pro jeho tvorbu v pokožce - Potravin bohatých na vitamin D, jako jsou treska, vejce, plnotučné mléko, sýr Gouda nebo máslo
Průměrný denní příjem vitaminu D ze stravy nicméně pokrývá pouze 10-20 % naší denní potřeby.
Osoby, které se přes den zdržují převážně v uzavřených místnostech a často používají prostředky na ochranu před slunečním zářením, mají sníženou tvorbu vitaminu D prostřednictvím pokožky.
Schopnost vytvářet vitamin D v pokožce klesá také s přibývajícím věkem. Proto se doporučuje doplňování vitaminu D v průběhu celého roku.

Fakta

Doplňky stravy nenahrazují vyváženou, pestrou stravu a zdravý životní styl.
Neužívejte současně žádné jiné doplňky stravy nebo léky obsahující vitamin D. Osoby s onemocněním ledvin, zvýšenou hladinou vápníku (v krvi nebo moči) nebo se sklonem k tvorbě ledvinových kamenů by se měly před užíváním doplňků stravy s vitaminem D poradit se svým lékařem.

Složení

Triglyceridy se středně dlouhým řetězcem (z kokosového a palmového oleje), hovězí želatina, zpevňovací prostředek: glycerin, antioxidant: alfa tokoferol, cholekalciferol (vitamin D3).
Údaje o firmě
Další informace najdete na adrese www.vigantolvit.cz.

Příbalový léták