Svorto 055 Vložky skelet Antibacterial vel. 39—1 pár

Zdravotnický prostředek

Vložku tvoří polyamidový výlisek - podpora podélné klenby a latexové srdíčko - podpora příčné klenby nožní. Stélka má tvar odpovídající vnitřku běžně vyráběné sériové obuvi. Pod podélnou klenbou je rozšířena a její okraje v zadní polovině zvednuty.

Cena vč. DPH
218 Kč
Dostupnost
skladem 10 ks


PDK: 8594023814420 | Zbozi: 18131573

Popis produktu

Vložku tvoří polyamidový výlisek - podpora podélné klenby a latexové srdíčko - podpora příčné klenby nožní. Stélka má tvar odpovídající vnitřku běžně vyráběné sériové obuvi.
Pod podélnou klenbou je rozšířena a její okraje v zadní polovině zvednuty.

Užití

Vložky se používají při léčbě podélného a příčného plochonoží, nebo jako prevence při nadměrné zátěži nohou. Maximální účinek je dosažen v obuvi s pevnou, uzavřenou patou a výškou podpatku do 4cm. Materiál krycí délky je svými absorbčními vlastnostmi ideálním řešením problému pocení nohou. Vlastnosti PU pěny jsou zlepšeny aktivním uhlíkem a antibakteriální náplní.

Dávkování

Výrobek je balen po jednom páru v polyetylenovém sáčku a lze jej používat kdykoli dle potřeby.

Kontraindikace

Nejsou známy.

Vedlejší příznaky

Nejsou známy.

Fakta

Dodává se ve ve veikostech 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 a 47 francouzského číslování.

Poznámka

Po celodenním nošení je třeba vložky vyjmout z obuvi a nechat proschnout při pokojové teplotě. Znečištěné vložky lze omývat vlažnou vodou s mýdlem.

Složení

Materiál: termoplastický materiál na bázi polyamidu ZYTEL (zkr. PA6.6); PU pěna laminovaná textilií CoolMax; latexový odlitek srdíčka; lepidlo Korapren TRO/HL
Údaje o firmě
Www.svorto.cz S.r.0.
Nejdůležitější funkce nohy je pohyb, chůze a běh, to je funkce dynamická. Dále noha přenáší hmotnost lidského těla na podložku — funkce statická. Pro obě základní úlohy nohy je především velmi důležitá klenba nožní. Změnu nohy od normálního anatomického tvaru označujeme pojmem deformita.
Vrozené dispozice, nevhodná obuv, nadměrná zátěž, civilizační a další vlivy jsou příčinou tvarových změn nohou — chodidel. Jednou z nejrozšířenějších vad je pokles příčné a podélné klenby nožní, valgózní deformace kloubu palce, kladívkové prsty, otlaky na plosce nohy, vychýlení osového postavení dolní končetiny a patní ostruhy.
Pro tyto vady nabízíme pomůcky jak pro prevenci, tak i korekci vad, které zajišťují nohám potřebnou podporu. Jsou anatomicky tvarované, působí příjemně na dotyk s chodidlem a svými hygienickými vlastnostmi splňují náročné testy Státního zdravotního ústavu.

Příbalový léták