Svorto 044 Vložky ortopedické dětské vel. 30—1 pár

Zdravotnický prostředek

Vložka podepírá podélnou klenbu nožní, zvýšením na mediální straně vyrovnává valgózní postavení dolních končetin, stabilizuje nohu v patě.

Cena vč. DPH
248 Kč
Dostupnost
skladem 8 ks


PDK: 8594023814222 | Zbozi: 18104272

Popis produktu

Vložka podepírá podélnou klenbu nožní, zvýšením na mediální straně vyrovnává valgózní postavení dolních končetin, stabilizuje nohu v patě.

Užití

Vložky se používají při léčbě podélného plochonoží a pro vyrovnání osového postavení dolních končetin dětí. Vložku je možno použít také jako prevenci vzniku plochých nohou při nadměrné váze dítěte.

Příznaky

Bolest nohou, únava při delší chůzi, vbočení-valgozita nohou.

Prevence

Používání správně tvarované, dostatečně široké a v patě pevné obuvi.

Kontraindikace

Nepoužívat současně s jinou vložkou korigující klenbu.

Fakta

Maximální účinek je dosažen v kotníčkové obuvi s pevnou a uzavřenou patou. Nenosit vložky v obuvi celý den, používat je hlavně při zvýšené zátěži.
Provádět masáže chodidel. Provlhlé vložky vyjměte z obuvi a nechte proschnout při pokojové teplotě.

Poznámka

Nejdůležitější funkce nohy je pohyb, chůze a běh, to je funkce dynamická. Dále noha přenáší hmotnost lidského těla na podložku — funkce statická. Pro obě základní úlohy nohy je především velmi důležitá klenba nožní. Změnu nohy od normálního anatomického tvaru označujeme pojmem deformita.
Vrozené dispozice, nevhodná obuv, nadměrná zátěž, civilizační a další vlivy jsou příčinou tvarových změn nohou — chodidel. Jednou z nejrozšířenějších vad je pokles příčné a podélné klenby nožní, valgózní deformace kloubu palce, kladívkové prsty, otlaky na plosce nohy, vychýlení osového postavení dolní končetiny a patní ostruhy.
Pro tyto vady nabízíme pomůcky jak pro prevenci, tak i korekci vad, které zajišťují nohám potřebnou podporu. Jsou anatomicky tvarované, působí příjemně na dotyk s chodidlem a svými hygienickými vlastnostmi splňují náročné testy Státního zdravotního ústavu.
Údaje o firmě
Wwww.svorto.cz

Příbalový léták