Svorto 044 Vložky ortopedické dětské vel. 27—1 pár

Svorto 044 Vložky ortopedické dětské vel. 27—1 pár

Vložka podepírá podélnou klenbu nožní, zvýšením na mediální straně vyrovnává valgózní postavení dolních končetin, stabilizuje nohu v patě.

Cena vč. DPH
229 Kč
Dostupnost
skladem 1 ks


PDK: 8594023814192 | Zbozi: 18103816

Popis produktu

Vložka podepírá podélnou klenbu nožní, zvýšením na mediální straně vyrovnává valgózní postavení dolních končetin, stabilizuje nohu v patě.

Užití

Vložky se používají při léčbě podélného plochonoží a pro vyrovnání osového postavení dolních končetin dětí. Vložku je možno použít také jako prevenci vzniku plochých nohou při nadměrné váze dítěte.

Příznaky

Bolest nohou, únava při delší chůzi, vbočení-valgozita nohou.

Prevence

Používání správně tvarované, dostatečně široké a v patě pevné obuvi.

Kontraindikace

Nepoužívat současně s jinou vložkou korigující klenbu.

Fakta

Maximální účinek je dosažen v kotníčkové obuvi s pevnou a uzavřenou patou. Nenosit vložky v obuvi celý den, používat je hlavně při zvýšené zátěži.
Provádět masáže chodidel. Provlhlé vložky vyjměte z obuvi a nechte proschnout při pokojové teplotě.

Poznámka

Nejdůležitější funkce nohy je pohyb, chůze a běh, to je funkce dynamická. Dále noha přenáší hmotnost lidského těla na podložku — funkce statická. Pro obě základní úlohy nohy je především velmi důležitá klenba nožní. Změnu nohy od normálního anatomického tvaru označujeme pojmem deformita.
Vrozené dispozice, nevhodná obuv, nadměrná zátěž, civilizační a další vlivy jsou příčinou tvarových změn nohou — chodidel. Jednou z nejrozšířenějších vad je pokles příčné a podélné klenby nožní, valgózní deformace kloubu palce, kladívkové prsty, otlaky na plosce nohy, vychýlení osového postavení dolní končetiny a patní ostruhy.
Pro tyto vady nabízíme pomůcky jak pro prevenci, tak i korekci vad, které zajišťují nohám potřebnou podporu. Jsou anatomicky tvarované, působí příjemně na dotyk s chodidlem a svými hygienickými vlastnostmi splňují náročné testy Státního zdravotního ústavu.
Údaje o firmě
Wwww.svorto.cz

Příbalový léták