Svorto 032 Vložky skelet 3/4 dámské vel. 37—1 pár

Zdravotnický prostředek

Podepírá příčnou a podélnou klenbu. Její 3/4 délka dosahuje od paty pouze k metatarsální části-minimálně zmenšuje vnitřní prostor obuvi.

Cena vč. DPH
150 Kč
Dostupnost
skladem 4 ks

PDK: 8594023810835 | Zbozi: 18129093

Popis produktu

Podepírá příčnou a podélnou klenbu. Její 3/4 délka dosahuje od paty pouze k metatarsální části-minimálně zmenšuje vnitřní prostor obuvi.

Užití

Vložky se používají při léčbě podélného plochonoží. Vložku je možno použít také jako prevenci vzniku ploché nohy při zvýšené zátěži.

Dávkování

Pokud lékař nestanoví jinak, doporučujeme vložky nosit po dobu 3-5ti dnů v rozmezí 10-60minut, postupně dobu prodlužovat až po celodenní nošení.

Příznaky

Bolest nohou, únava při delší chůzi, vbočení-valgozita nohou.

Prevence

Používání správně tvarované, dostatečně široké a v patě pevné obuvi.

Kontraindikace

Nepoužívat současně s jinou vložkou korigující klenbu.

Fakta

Maximální účinek je dosažen v kotníčkové,šněrovací obuvi s pevnou a uzavřenou patou.
Provádět masáže chodidel.

Poznámka

Nejdůležitější funkce nohy je pohyb, chůze a běh, to je funkce dynamická. Dále noha přenáší hmotnost lidského těla na podložku — funkce statická. Pro obě základní úlohy nohy je především velmi důležitá klenba nožní. Změnu nohy od normálního anatomického tvaru označujeme pojmem deformita.
Vrozené dispozice, nevhodná obuv, nadměrná zátěž, civilizační a další vlivy jsou příčinou tvarových změn nohou — chodidel. Jednou z nejrozšířenějších vad je pokles příčné a podélné klenby nožní, valgózní deformace kloubu palce, kladívkové prsty, otlaky na plosce nohy, vychýlení osového postavení dolní končetiny a patní ostruhy.
Pro tyto vady nabízíme pomůcky jak pro prevenci, tak i korekci vad, které zajišťují nohám potřebnou podporu. Jsou anatomicky tvarované, působí příjemně na dotyk s chodidlem a svými hygienickými vlastnostmi splňují náročné testy Státního zdravotního ústavu.
Údaje o firmě
Www.svorto.cz

Příbalový léták