Svorto 030 Bandáž noční Hallux Valgus—vel. 36-40 pravá, 1 ks

Zdravotnický prostředek

Kombinace dlahy a měkké kožené přezky s upínacím páskem ze suchého zipu umožňuje stupňovat tlak na vyrovnání osy vbočeného palce.

Cena vč. DPH
183 Kč
Dostupnost
skladem 4 ks


PDK: 8594023812082 | Zbozi: 18114060

Popis produktu

Kombinace dlahy a měkké kožené přezky s upínacím páskem ze suchého zipu umožňuje stupňovat tlak na vyrovnání osy vbočeného palce.

Užití

Velmi účinný způsob korekce působí zejména v noci v průběhu spánku. Kombinace dlahy a měkké kožené přezky s upínacím páskem ze suchého zipu umožňuje stupňovat tlak na vyrovnání osy palce. Bandáž vyrovnává vbočený palec nohy. Používá se v klidu.
NE PŘI CHŮZI.

Příznaky

Změna osy palce nohy - vbočení. Zánět kloubu palce.

Fakta

Nejdůležitější funkce nohy je pohyb, chůze a běh, to je funkce dynamická. Dále noha přenáší hmotnost lidského těla na podložku — funkce statická. Pro obě základní úlohy nohy je především velmi důležitá klenba nožní. Změnu nohy od normálního anatomického tvaru označujeme pojmem deformita.
Vrozené dispozice, nevhodná obuv, nadměrná zátěž, civilizační a další vlivy jsou příčinou tvarových změn nohou — chodidel. Jednou z nejrozšířenějších vad je pokles příčné a podélné klenby nožní, valgózní deformace kloubu palce, kladívkové prsty, otlaky na plosce nohy, vychýlení osového postavení dolní končetiny a patní ostruhy.
Pro tyto vady nabízíme pomůcky jak pro prevenci, tak i korekci vad, které zajišťují nohám potřebnou podporu. Jsou anatomicky tvarované, působí příjemně na dotyk s chodidlem a svými hygienickými vlastnostmi splňují náročné testy Státního zdravotního ústavu.

Poznámka

Pozorně přečíst příbalový leták s návodem na použití včetně nákresu a postupu upevnění bandáže na noze. Léčení vyžaduje trpělivost a pravidelné užívání delší dobu.
Jako prevenci doporučujeme nosit obuv s nižším podpatekem (do 3cm výšky) a podepření příčné klenby nožní.
Údaje o firmě
Www.svorto.cz

Příbalový léták